Verstappen: Nie udało nam się uzyskać takiego balansu, na jaki liczyliśmy

Max Verstappen - Oracle Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Max Verstappen uważa, że wraz z zespołem muszą skupić się na odpowiednim ustawieniu bolidu przed sobotnimi kwalifikacjami, po tym, jak Holender stracił pół sekundy do Carlosa Sainza w drugim treningu.

W piątkowych popołudniowych przygotowaniach na torze Paul Ricard na czele tabeli czasów znalazło się Ferrari. Carlos Sainz ustanowił czas 1:32.527, a Charles Leclerc znalazł się zaledwie jedną dziesiątą sekundy za nim.

Verstappen zakończył sesję na trzecim miejscu, ale stracił aż pół sekundy do lidera i miał spore problemy z podsterownością.

„Myślę, że drugi trening był dla nas nieco trudniejszy niż pierwszy” – powiedział Verstappen.

„Nie udało nam się uzyskać takiego balansu, na jaki liczyliśmy, ale też próbowaliśmy kilku nowych ustawień, więc przyjrzymy się temu wszystkiemu jutro i postaramy się wyeliminować dzisiejsze problemy.”

Przez większą część sezonu Ferrari było w stanie pokazać lepsze tempo na jednym okrążeniu niż Red Bull, ale wiele zwycięstw Verstappena pochodziło z lepszego tempa wyścigowego czerwonych byków.

Kierowca Red Bulla uspokoił, że mimo wszystko ich bolid wydawał się naprawdę mocny na długich przejazdach.

„Myślę, że na dłuższych przejazdach jest naprawdę dobrze, ale opony dość mocno się grzeją i ciężko jest stwierdzić, w jakim miejscu jesteśmy. Nadal mamy trochę pracy do wykonania” – dodał.

Holender zapytany o zużycie opon na torze Paul Ricard powiedział: „Uważam, że ogólnie ten tor jest bardzo ciężki dla opon, więc sytuacja będzie inna niż w Austrii.”

„Wydaje mi się, że wszyscy potrzebujemy jeszcze paru okrążeń, żeby wiedzieć, jak mniej więcej będzie wyglądała nasza sytuacja na dłuższych przejazdach” - zakończył Verstappen.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool