Verstappen: Norris mógł uniknąć niebezpiecznej sytuacji, będąc bardziej uważnym

Max Verstappen - Oracle Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Max Verstappen uważa, że Lando Norris mógł być bardziej cierpliwy i nie wyprzedzać go przed rozpoczęciem ich pomiarowych okrążeń podczas trzeciego segmentu kwalifikacji na Suzuce.

Brytyjczyk zamierzał wyprzedzić Holendra, gdy ten próbował rozgrzać opony. Kiedy Norris był blisko kierowcy Red Bulla, ten momentalnie stracił kontrolę nad swoim bolidem i wpadł w poślizg.

Zawodnik McLarena, aby uniknąć kontaktu, był zmuszony do zjazdu na trawę, lecz uniknął kontaktu z barierą i kontynuował swoją walkę o jak najlepszą lokatę startową do niedzielnego Grand Prix.

Dyrekcja wyścigowa badała ten incydent, ale ostatecznie Verstappenowi nie przyznano kary.

Jak twierdzi Holender, z racji, że wszyscy kierowcy byli na swoich okrążeniach wyjazdowych, nie było większej potrzeby, aby Norris wyprzedzał go w ostatnim sektorze.

„Wszyscy byliśmy na swoich okrążeniach wyjazdowych i nie wiem, po co on chciał mnie wyprzedzić” – powiedział Verstappen.

„Byłem na bardzo zimnych oponach i po prostu straciłem kontrolę nad maszyną.”

Norris sugerował po sesji, że Verstappen przesunął się na niego celowo, aby zablokować mu możliwość przejazdu.

Verstappen ze swoim pole position jest teraz w bardzo silnej pozycji, aby już w niedzielę zgarnąć swój drugi tytuł mistrza świata.

„Nie myślę o tym zbyt wiele” – przyznał Holender. „Najważniejsze jest to, że mamy konkurencyjny samochód i będziemy walczyć, tak samo jak w kwalifikacjach.”

„Czasówka była świetna i mam nadzieję, że podczas rywalizacji będzie tak samo, bo aby móc tutaj wygrać, faktycznie potrzebujemy idealnego wyścigu” – zakończył kierowca Red Bulla.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool