Verstappen o krok od pole position: Było trochę bliżej niż zwykle

Max Verstappen - Aston Martin Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Max Verstappen z zespołu Red Bull Racing z trzecim czasem zakończył kwalifikacje do rywalizacji w Bahrajnie, przyznając, że było "blisko, ale nie dość blisko", aby zdobyć pierwszą lokatę startową.

Holender do najszybszego Valtteriego Bottasa stracił 0.056 sekundy, natomiast do poprzedzającego go Russella zaledwie 0.030 sekundy. Kierowca Red Bull Racing przyznał, że zbliżył się do swoich rywali bardziej niż zwykle, jednak w tym pomogła nietypowa nitka obiektu.

"Z naszej strony mieliśmy dobre kwalifikacje" - powiedział Max Verstappen. "Samo okrążenie jest bardzo krótkie i nie ma wielu zakrętów."

_"Cieszę się, że mogłem się zbliżyć, aby znaleźć się na trzeciej pozycji. Starałem się dzisiaj być jak najbliższej. Było trochę bliżej niż zwykle, ale uważam, że układ toru jest tego wyjaśnieniem. Blisko, ale nie dość blisko. Różnica była bardzo mała i szkoda, ponieważ bardzo mało zabrakło."

Verstappen do Grand Prix Sakhiru wystartuje na miękkiej mieszance, w przeciwieństwie do dwóch poprzedzających go kierowców Mercedesa, którzy skorzystają z pośrednich opon. Tak odmienna strategia powinna pozwolić Holendrowi zaatakować w pierwszym zakręcie.

"Na pewno oba Mercedesy będą szybkie. George jest dobrym kierowcą, więc aby wygrać, musimy zadbać o oba samochody."

"Wystartujemy na innych oponach, więc ciekawie będzie zobaczyć, jak to się potoczy, a start będzie bardzo ważny."

"Jak powiedziałem wcześniej, nie mamy nic do stracenia, więc lepiej się w niedzielę dobrze bawić i zobaczyć, co da się zrobić. Nie mogę się doczekać" - dodał Holender.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool