Verstappen o Russellu: Jeśli dołączy do Mercedesa, to na pewno utrudni Lewisowi zadanie

George Russell - Williams Racing / © Williams F1

Max Verstappen uważa, że George Russell „utrudni życie” Lewisowi Hamiltonowi, jeśli zostanie kierowcą Mercedesa w przyszłym sezonie.

Brytyjczyk od początku obecnej kampanii jest łączony z zespołem z Brackley, gdzie miałby zastąpić słabo dysponowanego Valtteriego Bottasa. W nowej ekipie musiałby konkurować z Lewisem Hamiltonem, wieloletnim kierowcą Mercedesa.

Według Verstappena, przenosiny Russella na pewno nie ułatwią życia siedmiokrotnemu mistrzowi świata.

„Jeśli dołączy do Mercedesa, to na pewno utrudni Lewisowi zadanie” – powiedział Max Verstappen.

„W Bahrajnie wkroczył do bolidu Mercedesa i w zasadzie od pierwszego okrążenia bardzo utrudniał wyścig Valtteriemu. Można więc sobie wyobrazić, że im więcej doświadczenia zdobędzie w tym aucie i im bardziej przyzwyczai się do zespołu, tym naturalnie będzie szybszy.”

„Kiedy startujesz w pierwszym wyścigu, jesteś prowadzony przez zespół w kwestii ustawień, ponieważ na początku nie wiesz, co naprawdę zrobić z bolidem.”

„Pamiętam swój pierwszy wyścig w Red Bullu. Ustawiłem bolid tak jak Daniel, ponieważ nie miałem pojęcia, czego potrzebuje ten samochód, aby być szybkim, bo choć auta Formuły 1 wyglądają podobnie, to sposób ich ustawiania może być bardzo różny.”

„Nawet sam jego występ w Spa, był bardzo dobry. Oczywiście ustawili samochód na nieco bardziej mokrą nawierzchnię, ale mimo wszystko zrobienie tego w Williamsie było bardzo imponujące. Oczekuje, że jeśli dostanie to miejsce, to poradzi sobie bardzo dobrze” - podsumował Holender.

Image: © Williams F1