Verstappen o swoich problemach w trakcie kwalifikacji: Musieliśmy zrestartować samochód

Max Verstappen - Oracle Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Max Verstappen rozpocznie ostatni wyścig sezonu z pole position, pomimo tego, że w ostatniej części sobotniej czasówki, miał problemy ze swoim autem.

Holender był najszybszym kierowcą w pierwszej części ostatnich kwalifikacji kończącej się kampanii i wyprzedził swojego kolegę z zespołu, Sergio Pereza.

Wyglądało na to, że walka o pole position rozegra się pomiędzy duetem Red Bulla, ale wszystko mogło się zakończyć przed końcem Q3, ponieważ Verstappen miał problemy z uruchomieniem swojego bolidu.

Perez po pojawieniu się na torze był zaskoczony, gdy nie widział obok siebie Verstappena.

„Co się stało?” – zapytał Meksykanin swojego inżyniera wyścigowego. „Samochód Maxa ma mały problem i nadal jest w garażu.”

„Trochę się przestraszyliśmy” – tłumaczył po sesji Verstappen. „Zaczęło się chaotycznie, miałem wyjechać przed Checo, ale gdy tylko chciałem uruchomić silnik, wszystko po prostu się wyłączyło.”

„Musieliśmy zrestartować samochód i na szczęście wszystko zadziałało. Cieszę się, że ostatecznie udało nam się utrzymać wszystko pod kontrolą i zrobić dobre okrążenie.”

„Jestem bardzo zadowolony, że oba nasze samochody są w pierwszym rzędzie” – dodał. „Oczywiście chcemy wygrać wyścig, ale chcemy też, aby Checo zakończył sezon na drugim miejscu w mistrzostwach.”

W klasyfikacji kierowców Perez ma obecnie tyle samo punktów co Charles Leclerc z Ferrari, który rozpocznie niedzielny wyścig z trzeciego pola startowego.

Po tygodniu zdominowanym przez rozmowy o wewnętrznych tarciach w Red Bullu, Verstappen zobowiązał się zrobić wszystko, co w jego mocy, aby pomóc Perezowi w zajęciu miejsca wicelidera.

„Max wykonał świetną pracę” – stwierdził Checo Perez, który ukończył kwalifikacje 0.228 sekundy za wynikiem Verstappena. „Wykonaliśmy kawał dobrej zespołowej roboty na ostatnim przejeździe.”

„Uważam, że w Q3 mogłem zrobić trochę więcej, niemniej jednak, z niecierpliwością czekam na jutrzejszy wyścig” – zakończył Meksykanin.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool