Verstappen: Obawialiśmy się odpadnięcia w Q2

Max Verstappen - Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Max Verstappen przyznał, że decyzja o wyborze miękkiego ogumienia w drugim segmencie czasówki została podjęta z obawy przed wypadnięciem poza czołową dziesiątkę.

Holender, który do wyścigu o Grand Prix Węgier ruszy z trzeciego pola, otwarcie powiedział, że jak do tej pory kierowcy stajni z Brackley dysponują na torze Hungaroring wyraźnie lepszym tempem.

„Przez cały weekend byliśmy za plecami Mercedesa. Ponownie potwierdziło się to podczas sesji kwalifikacyjnej” - stwierdził Verstappen.

„Z całą pewnością nie jesteśmy w miejscu, w którym chcielibyśmy być. Musimy teraz wymyślić coś, co pozwoli nam na jak największą zdobycz punktową po starcie z trzeciej pozycji.”

23-latek rozpocznie niedzielną rywalizację, ustawiając się w drugiej linii, obok swojego zespołowego partnera, Sergio Pereza. Obaj reprezentanci Red Bulla zmuszeni będą jednak do założenia miękkich opon, na których uzyskali swoje najlepsze czasy w drugiej części sesji kwalifikacyjnej. Sytuację Pereza i Verstappena komplikuje jednak fakt, że zarówno Bottas, jak i Hamilton korzystać będą z mieszanki pośredniej, dającej im realną przewagę strategiczną.

„Nasza strategia jest zupełnie inna niż u Mercedesa. Miękkie opony jak wiadomo, dają o wiele lepszą przyczepność, ale kiedy jest bardzo gorąco, nie wytrzymają zbyt długo. Musieliśmy jednak zdecydować się na wybór tej mieszanki, ponieważ pozostali kierowcy zaczęli się poprawiać na swoich ostatnich przejazdach."

„Uznaliśmy więc, że musimy wyjechać na miękkich oponach, ponieważ czuliśmy, że jeśli tego nie zrobimy, groziłoby nam wypadnięcie z pierwszej dziesiątki.”

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool