Verstappen: Ojciec zawsze powtarza mi, że muszę niszczyć moich zespołowych partnerów

Max Verstappen i Jos Verstappen - Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Max Verstappen przyznał, że nie obawia się bezpośredniego starcia z Sergio Perezem w sezonie 2021. Holender dodał także, że angaż Meksykanina pozwoli dokonać jego ekipie kolejnego kroku naprzód.

Stajnia z Milton Keynes, w wyniku dużej dysproporcji osiągów, zdecydowała się zrezygnować z usług Alexa Albona, który został zastąpiony przez doświadczonego i cenionego w środowisku Sergio Pereza. Taki ruch, zdaniem Verstappena oraz osób zarządzających zespołem, ma pozwolić rzucić wyzwanie ekipie Mercedesa.

„Jestem przekonany, że mogę pokonać każdego” – stwierdził kierowca Red Bulla.

„Ojciec od samego początku kariery powtarza mi, że muszę niszczyć moich partnerów z zespołu. Wygrana z kierowcą, z którym dzielisz garaż jest bardzo ważna. Jestem świadomy, jakim zawodnikiem jest Sergio i jakie ma aspiracje. Jego dyspozycja wpłynie pozytywnie na nasz zespół, ponieważ mając dwa samochody w czołówce będziemy mogli systematycznie piąć się w górę, jak za czasów Daniela Ricciardo.”

Verstappen odniósł się również do wysokich oczekiwań względem sezonu 2021.

„Nie ma gwarancji, że nadchodząca kampania będzie dla nas pozytywnym okresem. Wciąż mamy wiele obszarów, w których musimy się poprawić. Dysponując jednak dwoma autami w czubie stawki będziemy mogli rozszerzyć nasze opcje strategiczne, co, mam nadzieję, pozwoli nam utrudnić życie kierowcom Mercedesa” – zakończył.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool