Verstappen po kwalifikacjach: Było po prostu cudownie

Max Verstappen i Fernando Alonso / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Nikt nie był w stanie nawiązać walki z aktualnym mistrzem świata w kwalifikacjach do Grand Prix Kanady. Max Verstappen jest bardzo zadowolony ze swojego czasu na Circuit Gilles Villeneuve, gdzie z dużą przewagą zdobył pole position.

Po piątkowych sesjach treningowych w suchych warunkach kwalifikacje pozostawały dla wielu dużą niewiadomą, z uwagi na tylko jeden trening w deszczu oraz ograniczone możliwości ustawienia bolidów pod mokre warunki.

Deszczowa sesja przyniosła wiele niespodzianek, jednak nawet sam Verstappen i Red Bull są zdziwieni, że udało im się zdobyć aż pół sekundy przewagi nad najbliższym rywalem.

„Kwalifikacje Maxa były bardzo imponujące” – pochwalił Holendra szef zespołu Red Bull Racing, Christian Horner. „Pomimo trudnych warunków był na szczycie przez wszystkie trzy etapy kwalifikacji.”

„Wraz z przesychaniem toru poprawiają się warunki pod koniec, a upewnienie się, że uzyskasz najlepszy czas w stawce, może być bardzo trudnym zadaniem, więc cały zespół wykonał dobrą robotę” – podsumował.

Swoimi przemyśleniami na temat kwalifikacji podzielił się również sam zdobywca pierwszej pozycji startowej do Grand Prix Kanady.

„Było po prostu cudownie” – przyznał Max Verstappen „Warunki były bardzo trudne. Było bardzo ślisko, ale zachowaliśmy spokój, upewniliśmy się, że jesteśmy tam we właściwym czasie i udało nam się przejechać kilka solidnych okrążeń.”

„W niedzielę musimy skupić się na pierwszym okrążeniu, a następnie skoncentrować się na naszym własnym wyścigu” – kontynuował Holender. „Spodziewam się, że będzie ciekawa walka.”

Verstappen odniósł się również do faktu, że obok niego z drugiej pozycji startować będzie Fernando Alonso, który po raz pierwszy od dziesięciu lat wywalczył miejsce w pierwszym rzędzie.

„Minęło trochę czasu odkąd Fernando i ja byliśmy razem na starcie” – zauważył. „Kiedyś patrzyłem na niego jako młody dzieciak, oglądając F1, gdy wygrywał wyścigi i mistrzostwa. Wspaniale jest dzielić z nim pierwszy rząd.”

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool