Verstappen: Przez cały czas musimy się poprawiać

Max Verstappen - Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Max Verstappen przyznał, że zdobycie drugiego miejsca w rozgrywanym na mokrym torze wyścigu o Grand Prix Turcji to znakomity wynik, dodając jednak, że zespół przez cały czas musi ciężko pracować, aby wyjść zwycięsko z zaciekłej rywalizacji o tegoroczny tytuł mistrzowski.

Weekend wyścigowy w Turcji nie rozpoczął się po myśli młodego Holendra. W piątkowych treningach obaj kierowcy Red Bulla zmagali się z ustawieniami balansu sowich samochodów. Ostatecznie mechanicy zdołali rozwiązać większość problemów, dzięki czemu Verstappen uzyskał trzeci czas kwalifikacji, co w połączeniu z karą dla Lewisa Hamiltona oznaczało dla niego start z drugiego pola.

Opowiadając na gorąco o swoich wrażeniach,  24-latek przyznał, że w trudnych, deszczowych warunkach kluczową sprawą było umiejętne zarządzanie oponami.

„Dziś naprawdę nie było łatwo. Tor był niesamowicie śliski i przez cały wyścig musieliśmy skupiać się na zarządzaniu oponami" - powiedział reprezentant Red Bulla.

„Dlatego własnie nie mogliśmy zbyt mocno naciskać. Wydaje się, że Valtteri miał ponadto lepsze tempo i chyba lepiej potrafił zadbać o ogumienie."

Zajęcie drugiego miejsca na mecie oznacza, że Verstappen ponownie powrócił na fotel lidera klasyfikacji mistrzostw świata kierowców. Jak jednak zaznaczył, jego przewaga jest bardzo mała i na ostateczny sukces wpływ będzie miała systematyczna praca całej ekipy, aż do samego końca sezonu.

„Jestem szczęśliwy, że udało mi się dojechać na drugim miejscu. W tych warunkach bardzo łatwo było o błąd, więc naprawdę mam powody do zadowolenia."

„Przez cały rok jesteśmy bardzo blisko siebie i jestem niemal pewien, że w Austin czeka nas zacięta walka z Mercedesem. Musimy cały czas naciskać i poprawiać się, a potem zobaczymy gdzie uda nam się to wszystko skończyć."

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool