Verstappen: Przyszłoroczne bolidy będą miały taką przyczepność jak konstrukcje z 2014 roku

Max Verstappen - Scuderia Toro Rosso / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Max Verstappen twierdzi, że poziom przyczepności w przyszłorocznych bolidach Formuły 1 będzie bardzo podobny do tego, jaki miały samochody z 2014 lub 2015 roku.

23-letni Holender od początku sezonu znakomicie wykorzystuje swoją świetną dyspozycję oraz dobry samochód, przygotowany przez Red Bulla, i jak na razie wszystko wskazuje na to, że jest – obok Lewisa Hamiltona – jednym z faworytów do mistrzowskiego tytułu.

W środowisku F1 pojawia się sporo komentarzy dotyczących tegorocznej walki na szczycie.

„Myślę, że w Portugalii Mercedes może być szybszy od Red Bulla. Jednak teraz, kiedy Hamilton musi podejmować większe ryzyko, aby dotrzymać tempa Verstappenowi, możliwe jest, że będzie popełniał więcej błędów” – przyznał Ralf Schumacher w wywiadzie dla telewizji Sky.

Według Marka Webbera, tak zacięta rywalizacja o mistrzostwo to kwintesencja tego sportu.

„Wszyscy jesteśmy fanami stylu Maxa, a razem z Hamiltonem są po prostu gladiatorami i tego właśnie potrzebuje ten sport – intensywnej rywalizacji na najwyższym poziomie” – powiedział Australijczyk na łamach gazety Marca.

Sam Verstappen natomiast nie uważa, że rok 2021 to punkt zwrotny w jego karierze i tonuje trochę entuzjastyczne nastroje.

„Nie widzę tego w ten sposób. To ciągły proces zbliżania się do Mercedesa, a ten sezon jak na razie przebiega dobrze.”

Kierowca stajni z Milton Keynes odniósł się także do przyszłorocznych zmian w przepisach.

„Wiemy, że samochody będą dużo wolniejsze. Rozumiem też, że tym samym będą miały zupełnie inne właściwości jezdne.”

„Silniki pozostają takie same, więc z podobną lub większą mocą i mniejszą przyczepnością nie będzie łatwo. Moim zdaniem wrócimy do poziomu docisku z lat 2014-2015, a to naprawdę duża zmiana.”

„Bolidy będą wyglądały zupełnie inaczej i wszyscy mamy nadzieję, że dzięki temu wyścigi będą bardziej emocjonujące, gdyż jest to najważniejsze z perspektywy kibiców.”

Verstappen opowiedział również o swoich oczekiwaniach przed GP Portugalii.

„W zeszłym roku doświadczyliśmy tam sporych problemów, ponieważ nowy asfalt był bardzo śliski. Mam nadzieję, że teraz warunki będą bardziej sprzyjające. Dotychczas prezentujemy się bardzo dobrze i jestem przekonany, że jesteśmy bardziej konkurencyjni względem poprzedniego sezonu. Liczę więc na to, że w Portugalii utrzymamy naszą wydajność.”

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool