Verstappen: Samochód był znakomity. Mamy jeszcze miejsce do poprawy

Max Verstappen, który na torze Interlagos wywalczył swoje drugie w karierze pierwsze pole startowe, nie krył po zakończeniu kwalifikacji swojej wielkiej radości. Holender zaznaczył jednak, że Red Bull ma jeszcze sporo miejsca na poprawę.

Kierowca Red Bulla świeżo po kwalifikacjach stwierdził, że jego samochód spisywał się w sobotę fenomenalnie, ale nie był to wierzchołek możliwości zarówno jego, jak i bolidu RB15, który mógł dziś pojechać odrobine szybciej. Verstappen zaznaczył również, że ważnym czynnikiem w kwalifikacjach była temperatura, która wypłynęła na pozytywne zachowanie opon.

"Samochód spisywał się dziś znakomicie" - przyznał po kwalifikacjach Max Verstappen.

"Podczas kwalifikacji temperatura powietrza, a zarazem asfaltu, zdecydowanie wzrosła, względem piątkowych zajęć na torze, ale spodziewaliśmy się takiego korzystnego obrotu spraw. Większa temperatura asfaltu wpłynęła pozytywnie na opony, które również spisywały się dziś bez zarzutu."

"Samochód był znakomicie przygotowany i świetnie się prowadził. Jestem jednak świadomy, że nie jest to wierzchołek naszych możliwości. Możemy wycisnąć jeszcze trochę z naszego bolidu, ale również ja mogłem pojechać lepsze okrążenie w ostatnim segmencie czasówki. Ostatecznie udało się wywalczyć pierwsze pole startowe, co jest świetnym rezultatem. Mój sukces dedykuje Christianowi Hornerowi, który dziś obchodzi urodziny."

"W pierwszym przejeździe w ostatniej części kwalifikacji próbowałem zaryzykować i pojechać inną linią. Niestety ryzyko nie przyniosło zamierzonego skutku. Przyznam, że byłem wówczas lekko zdenerwowany i poirytowany. W jednym z zakrętów wyjechałem za szeroko, co jeszcze pogłębiło moją złość. Ostatecznie zobaczyłem, że nadal jesteśmy na czele, co zmieniło całkowicie moje nastawienie."

"Wykonaliśmy dziś kawał dobrej roboty również w kwestii balansu, który został idealnie dopasowany do charakterystyki toru. Wciąż jednak mamy spory margines na poprawę, który w przyszłości mam nadzieję wykorzystamy."

Holender przyznał także, że liczy na dobry wyścig, po dobrej pracy nad tempem wyścigowym, jednak w tej kwestii ważnym będą także opony, które trzeba będzie utrzymać w dobrej dyspozycji.

"Nasze tempo na długich wyjazdach wygląda obiecująco. Jeżeli jutro utrzymamy opony w dobrym stanie, to będziemy mieć spore szanse na dowiezienie zwycięstwa do mety."