Verstappen: Skupialiśmy się na wyczuciu auta, a nie na poprawie tempa

Max Verstappen - Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Max Verstappen bardzo pozytywnie ocenił przebieg pierwszego dnia testów, podkreślając jednocześnie, że zespół nie skupiał się na pokazaniu pełni możliwości tegorocznej konstrukcji.

Holender zaliczył bardzo udany dzień na torze Bahrain International Circuit, gdzie w tym roku odbywają się ostateczne przygotowania do rozpoczęcia kampanii 2021. W sesji popołudniowej 23-latek uzyskał najlepszy czas, zmagając się przy okazji z porywistym wiatrem, który nanosił na tor spore warstwy piasku. Był również najbardziej pracowitym kierowcą, bowiem pokonał aż 139 okrążeń.

„Mieliśmy bardzo udany dzień i pokonaliśmy wiele okrążeń, mimo trudnych warunków” – powiedział Verstappen.

„Było bardzo ciepło, do tego wiał wiatr, a wiemy, że degradacja [opon w Bahrajnie] jest zawsze wysoka, więc jestem zadowolony z tego, jak nam poszło.”

„Celowaliśmy w taką liczbę okrążeń” – dodał. „Kiedy kończy się taki program, jak ten, zespół może być zadowolony z ilości uzbieranych danych.”

Pomimo, iż lider zespołu Red Bull Racing pokazał się dziś z bardzo dobrej strony, ustanawiając najlepszy czas popołudniowej sesji, to jak sam przyznał, ocenianie prawdziwego tempa tegorocznego samochodu na tym etapie nie ma sensu.

„Nie musimy rozmawiać jeszcze o tempie, tak naprawdę nie ma [o tym] żadnej dyskusji dopóki nie dojdziemy do trzeciego segmentu czasówki w trakcie pierwszego weekendu sezonu – dopiero wtedy zobaczymy prawdziwe tempo we wszystkich samochodach.”

„Najważniejsze jest to, że bolid jest przyjemny w prowadzeniu, więc to jest dobry początek.”

W podobnym tonie wypowiedział się Guillamue Rocquelin, główny inżynier wyścigowy zespołu.

„Na tym etapie czasy okrążęń nie mają znaczenia i nie sądzę, aby Max był zbyt nakręcony po tym, jak był na szczycie popołudniowej tabeli.”

„Co najważniejsze, byliśmy w stanie postępować zgodnie z planem i pokonywać okrążenia. Miejmy nadzieję, że jutro Sergio [Perez] będzie miał lepsze warunki.”

„Nie powinno być tak mglisto, ale prawdopodobnie wiatr znów będzie taki porywisty. Plan dla Checo jest podobny, więc trzymamy kciuki i nie możemy doczekać się jutrzejszego dnia” – zakończył.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool