Verstappen: Spodziewam się, że w niedzielę znów będzie super ciasno

Max Verstappen - Red Bull Racing Honda / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Zdobywca pierwszego pola startowego do Grand Prix Styrii, Max Verstappen, przyznał, że jest zadowolony ze zdobycia kolejnego pole position w obecnej kampanii, jednak nie spodziewa się łatwej przeprawy w niedzielnym wyścigu na torze Red Bull Ring.

Mimo najszybszych okrążeń w pierwszym i drugim treningu lider klasyfikacji generalnej nie czuł się faworytem do zwycięstwa w sobotniej sesji kwalifikacyjnej, co podkreślił Hamilton w sobotnich przygotowaniach, w których uzyskał najlepszy czas jednego pomiarowego kółka.

Verstappen przyznał jednak, że wprowadzenie kilku zmian przed czasówką pomogło zespołowi przygotować jeszcze lepszą maszynę i osiągnąć sukces, co w konsekwencji dało pierwsze pole position dla zespołu na domowym obiekcie w Spielberg.

„Zdobycie pierwszego pole position dla zespołu na naszym domowym torze jest wspaniałym wynikiem i czuję się z tym bardzo dobrze” - powiedział po zakończonej czasówce Max Verstappen.

„Wykonaliśmy duży krok naprzód w kwalifikacjach w tym roku i chociaż samochód był konkurencyjny i dość łatwy w ustawieniu przez cały weekend, dokonaliśmy kilku dobrych zmian przed sesją.”

„Z mojej strony pierwsze okrążenie w Q3 było całkiem dobre. Nie ma tu zbyt wielu zakrętów, ale w rzeczywistości dość trudno jest złożyć przejazd z powodu hamowania do trzeciego i czwartego nawrotu, gdzie łatwo jest stracić dziesiątą część sekundy, jeśli popełnisz mały błąd.”

Verstappen podkreślił także, że wyścig o Grand Prix Styrii będzie bardzo zacięty i spodziewa się dużej konkurencyjności ze strony Mercedesa, który w tym sezonie udowodnił, jakim dysponuje tempem wyścigowym.

„Spodziewam się, że w niedzielę znów będzie super ciasno” - podkreślił Holender. „Wiemy, że Mercedes ma mocny samochód i całkiem dobrze radzą sobie z ogumieniem, więc będzie bardzo blisko, co moim zdaniem jest również dobre dla fanów.”

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool