Verstappen: Tak śliska nawierzchnia nie daje żadnej przyjemności z jazdy

Max Verstappen - Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Max Verstappen pozytywnie ocenił zachowanie swojego bolidu podczas pierwszego dnia zmagań na torze Algarve. Kierowca Red Bulla zwrócił uwagę również na fakt, jak trudno było odnaleźć w piątek przyczepność na lokalnej pętli.

Reprezentant stajni z Milton Keynes w obu piątkowych sesjach uplasował się na drugim miejscu, prezentując dobre tempo zarówno na krótkich, jak i długich przejazdach.

„Przed jutrem mamy jeszcze trochę pracy do wykonania, ale generalnie mam dobre odczucia po dzisiejszych jazdach. Dużym problemem był jednak śliski asfalt. Wiem, że każdy jeździł w identycznych warunkach, ale szczerze przyznam, iż dużym wyzwaniem było dziś znalezienie odpowiedniej przyczepności, przez co niezbyt przyjemnie się jeździło” – stwierdził Verstappen.

„Wyniki są podobne do zeszłorocznych, pomimo, że opony się zmieniły, a na skutek nowych regulacji samochody mają mniej docisku. Jest bardzo ciężko, a tak nie powinno być. Tor jest świetny, ale wszystko zależy od temperatury opon.”

„Jest jeszcze za wcześnie, aby rozmawiać o szansach w niedzielnym wyścigu. Nadal mamy spory potencjał do poprawy, chociaż nasze tempo na długich przejazdach było bardzo dobre. Na pojedynczym okrążeniu nie mogłem jeszcze odnaleźć odpowiedniego rytmu, ale mam nadzieję, że jutro będzie inaczej” – zakończył.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool