Verstappen: To brak szacunku i niesportowe zachowanie

Max Verstappen - Red Bull Racing Honda / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Max Verstappen skrytykował Lewisa Hamiltona za jego zachowanie po zakończeniu wyścigu o Grand Prix Wielkiej Brytanii, po tym, jak Holender w wyniku kolizji z Brytyjczykiem trafił do szpitala.

Na pierwszym okrążeniu rywalizacji na torze Silverstone doszło do groźnej kolizji między dwoma kandydatami do mistrzowskiego tytułu, która wyeliminowała Verstappena z dalszej walki o ważne punkty.

23-latek z dużym impetem wbił się w barierę stworzoną z opon, a w momencie uderzenia na jego ciało oddziaływała siła 51G. W trakcie krótkiej wymiany zdań z zespołem przez radio było słychać, że holenderski kierowca jest zdyszany i mocno obolały.

Kierowca Red Bulla po wyjściu z wraku bolidu został przetransportowany do centrum medycznego na torze, a następnie do szpitala na rutynowe badania.

Kilka godzin po wyścigu Verstappen zabrał głos w mediach społecznościowych w kwestii jego stanu zdrowia, jak i całej sytuacji podczas Grand Prix.

„Po pierwsze cieszę się, że nic mi nie jest. To było duża siła, bo aż 51G, ale na szczęście czuję się już lepiej” – napisał holenderski.

„Oczywiście jestem bardzo rozczarowany tym, że w taki sposób zakończyłem wyścig. Nałożona kara nie pomaga nam w żaden sposób ani nie jest sprawiedliwa w stosunku do niebezpiecznego manewru, jaki wykonał Lewis. Zachowanie podczas uroczystości po wyścigu, będąc ciągle w szpitalu, to brak szacunku i niesportowe zachowanie, ale idziemy dalej” – podsumował Verstappen.

Hamilton odniósł się do słów 23-latka, twierdząc, że Holender nie powinien tak agresywnie jeździć, a o jego pobycie w szpitalu dowiedział się dopiero podczas wywiadów.

„Byłem bardzo zły po kolizji z Maxem. Uważam, że nie powinien jeździć aż tak agresywnie” - przyznał Hamilton.

Kontrowersyjne zwycięstwo Hamiltona podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii sprawiło, że dwóję kierowców dzieli różnica zaledwie ośmiu punktów.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool