Verstappen: To był ciężki wyścig i trudna walka o zwycięstwo

Max Verstappen - Oracle Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Max Verstappen odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie po zaciętej walce z Charlcem Leclerciem na torze w Dżuddzie. Aktualny mistrz świata zdobył swoje pierwsze dwadzieścia pięć punktów w sezonie 2022.

Zdaniem Verstappen wyścig w Arabii Saudyjskiej był trudny, a jego punktem kulminacyjnym był sam początek, gdy Holendrowi udało się wyprzedzić Carlosa Sainza.

„To był ciężki wyścig i stoczyliśmy trudną walkę o zwycięstwo” - przyznał kierowca Red Bulla. „Ferrari było szybkie w zakrętach, a my na prostych. Na końcu opony były już zużyte, ale to my mieliśmy lepsze tempo.”

„Jest naprawdę ciasno między nami, dlatego cieszę się, że zacząłem wreszcie zdobywać punkty w tym sezonie. Na koniec wyścigu pojawiły się żółte flagi i musieliśmy uważać na to, na co możemy sobie pozwolić.”

Verstappen przyznał po wyścigu, że DRS zapewnił mu dużą przewagę w szybkiej sekcji toru, a fakt, iż samochody są łatwiejsze w prowadzeniu w brudnym powietrzu za innym kierowcą, pozwala to na zbliżenie się do rywala.

Holender tłumaczył także, że musiał dobrze wybrać moment wyprzedzenia, aby nie dać Ferrari szansy na odzyskanie pozycji na prostej.

„Kiedy zbliżysz się bardzo blisko do innego kierowcy, na pół sekundy, nadal możesz mieć dobre wyjście, ale to sprawia, że przejechanie ostatniego zakrętu jest bardzo trudne w porównaniu do zeszłego roku. Trudniej zaplanować wyprzedzanie” - podkreślił Verstappen.

Było to pierwsze zwycięstwo Verstappena w tym sezonie, a dwudzieste pierwsze w jego karierze w Formule 1.

Aktualny mistrz świata awansował na trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej. Przed nim znajdują się tylko kierowcy Ferrari.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool