Verstappen: To był dobry początek przedsezonowych jazd

Max Verstappen - Oracle Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Max Verstappen zdradził, że Red Bull skupił się głównie na pokonywaniu kilometrów nowym samochodem RB18 i przyznał, iż jest zadowolony z pierwszego dnia testów.

Zeszłoroczny mistrz świata, podczas pierwszego dnia przedsezonowych testów w Barcelonie, uplasował się na dziewiątej pozycji i w ciągu ośmiu godzin jazdy na torze pokonał w sumie 147 okrążeń.

Holendrowi zabrakło 2,7 sekundy, aby wyprzedzić Lando Norrisa, który pokonał okrążenie na torze Barcelona-Catalunya w czasie 1:19.568. Max Verstappen przyznał jednak, że jest zadowolony z pierwszego dnia zza kierownicy nowego samochodu.

„Samochód jest zupełnie inny. Myślę, że RB18 wygląda dobrze, ale oczywiście chodzi o to, aby być szybkim i mam nadzieję, że to osiągniemy” – powiedział Verstappen.

„Dziś chcieliśmy przejechać wiele okrążeń, przyzwyczaić się do samochodu i zorientować się, jak się zachowuje.”

„Wszystko działało dobrze, więc to był dobry początek. Dziś wieczorem sprawdzimy, czego możemy już się nauczyć i zastosować jutro, kiedy Checo zasiądzie za kierownicą.”

Verstappen był jedynym kierowcą, który podczas sesji popełnił błąd i wjechał w żwir. Bolid jednak nie został uszkodzony i bez problemu powrócił na tor, kontynuując jazdę.

„Oczywiście, tu czy tam można było pojechać za szeroko, albo zablokować koło” – tłumaczył Holender.

„Dzięki temu, można dowiedzieć się, jaki jest balans samochodu i krok po kroku poznawać jego ograniczenia. Najważniejsze jest jednak to, aby dużo jeździć i pozwolić różnym częściom na pokonywanie kilometrów” – podsumował.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool