Verstappen: W kwalifikacjach trudno będzie osiągnąć czołową trójkę

Max Verstappen - Aston Martin Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Max Verstappen z zespołu Red Bull Racing przyznał po piątkowych treningach GP Rosji, że nie jest pewien, czy będzie w stanie powalczyć o czołową trójkę w kwalifikacjach, jednak jest przekonany, co do tempa wyścigowego.

Holender pierwsze przygotowania do kwalifikacji oraz wyścigu o Grand Prix Rosji na torze Sochi Autodrom zakończył na siódmej lokacie, notując ponad półtorej sekundy straty do najszybszego Valtteriego Bottasa, choć podkreślił, że wraz z zespołem sprawdzali różne poziomy docisku oraz kilka innych rozwiązań, które zaburzyły ich prędkość.

"Wiemy, że ten tor nie jest dla nas najlepszy, ale przetestowaliśmy również pewne poziomy docisku i sprawdziliśmy, która opcja jest najlepsza" - powiedział Max Verstappen po drugiej sesji treningowej.

"Jeśli chodzi o drugi trening, to tak, myślę, że mogliśmy podejść do niego trochę lepiej, ale ponownie testowaliśmy kilka rzeczy. Niektóre działały, inne nie, więc daje nam to kilka pomysłów na jutro."

Verstappen trudności z tempem odczuł najbardziej w drugim treningu, w którym został wyprzedzony przez duet Mercedesa, McLarena, Sergio Pereza oraz Daniela Ricciardo. Holender przyznał, że w sobotnich kwalifikacjach może znaleźć się poza czołową trójkę, jednak liczy na lepszy wynik w wyścigu.

"W kwalifikacjach trudno będzie osiągnąć czołową trójkę" - przyznał Holender. "Jeśli chodzi o wyścig, to wygląda to bardziej konkurencyjnie, więc cieszę się z tego, ale jest jeszcze trochę pracy do wykonania."

"Do tej pory (Renault - przyp. red.) było bardzo konkurencyjne i nigdy nie wiadomo, kto inny może być."

"Przede wszystkim musimy patrzeć na siebie i dokonać właściwego kompromisu, również jeśli chodzi o poziom docisku oraz upewnić się, że samochód jest stabilny. Jestem pewien, że w kwalifikacjach będzie ciasno, ale myślę, że możemy powalczyć" - dodał Verstappen.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool