Verstappen: W tym sezonie miałem wiele powodów do zadowolenia

Max Verstappen - Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Max Verstappen w podsumowaniu swojego sezonu podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat najlepszego i najgorszego momentu w trakcie tegorocznej kampanii mistrzostw świata.

Sezon 2021 obfitował w wiele emocjonujących wydarzeń i bez wątpienia należał do jednych z najbardziej wyrównanych od wielu lat, co doprowadziło do tego, iż dwaj pretendenci do tytułu mieli na swoim koncie po tyle samo punktów przed finałową rundą w Abu Zabi.

Ostatecznie po zawirowaniach, do których doszło w końcówce wyścigu za sprawą wypadku Nicholasa Latifiego, mistrzostwo padło łupem Maxa Verstappena, który na ostatnim okrążeniu wykorzystał przewagę swojego ogumienia i skutecznie zaatakował siedmiokrotnego mistrza świata.

„Najgorszym momentem sezonu było bez wątpienia GP Wielkiej Brytanii i siedzenie w miejscowym szpitalu przez cały wieczór, gdzie byłem poddawany kolejnym badaniom. To zdecydowanie najgorsze wspomnienie, ponieważ nie chciałem tam być" - przyznał Holender.

„Kolejnym takim momentem jest Baku, gdzie rozbiłem swój bolid wskutek defektu opony. Uważam jednak, że wszystkie takie wydarzenia pozwalają stać ci się lepszym zawodnikiem."

„Miłe wspomnienia mam natomiast z Zandvoort, gdzie pomimo ogromnej presji udało mi się zwyciężyć przed własną publicznością. To było naprawdę fantastyczne uczucie."

„Na całe szczęście w sezonie miałem więcej powodów do zadowolenia. Monako było również dla mnie wyjątkowe, ponieważ odniosłem tam zwycięstwo, a w poprzednich latach miałem tam sporego pecha."

„W całej tej wyliczance nie może również zabraknąć dwóch wyścigów w Austrii i oczywiście szalonych zawodów w Abu Zabi, które na pewno przysporzyły kibicom sporych emocji."

„Mieliśmy swoje chwile, ale uważam, że walce o mistrzostwo to zaledwie część tego wszystkiego. Teraz jesteśmy już poza sezonem i możemy się nieco zrelaksować. To był bardzo wymagający rok."

„Bezpośrednia rywalizacja w prawie każdym wyścigu, przesuwanie się do granic możliwości również z naszymi samochodami, to było coś fantastycznego zarówno dla nas, jak i naszych fanów."

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool