Verstappen: Wciąż musimy doganiać Mercedesa

Max Verstappen i Lewis Hamilton - Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Holender przyznał, że tegoroczna konstrukcja Red Bulla nadal nie jest na tyle szybka, aby móc skutecznie rywalizować z bolidami ekipy z Brackley.

Max Verstappen po znakomitym starcie zdołał wyprzedzić Lewisa Hamiltona i objąć prowadzenie w wyścigu. Niestety w miarę pokonywania kolejnych okrążeń, jego tempo słabło, a jadący za nim Brytyjczyk zaczynał coraz szybciej odrabiać straty.

„Poniekąd spodziewałem się takiego przebiegu wydarzeń” - powiedział Verstappen.

„Hamilton był szybszy już pod koniec przejazdu na miękkich oponach, a na mieszance pośredniej jego przewaga była ogromna. Niewiele mogłem zrobić w tej sytuacji.“

Momentem decydującym o dalszych losach rywalizacji okazał się drugi postój siedmiokrotnego mistrza świata, który powrócił na tor ze świeżym kompletem opon pośrednich.

„Kiedy zjechali na kolejny pit stop, zdałem sobie sprawę, że jest już po wszystkim. Już wtedy miałem problemy z oponami. Potem Lewis zbliżał się z okrążenia na okrążenie. Byłem dla niego po prostu bardzo łatwym celem.”

„Będąc na prowadzeniu, musisz unikać zjazdu, po którym powrócisz na tor w zatłoczonym miejscu. Oczywiście jest znacznie łatwiej, jeżeli masz znaczną przewagę tempa. Nie wiem, czy udałoby się utrzymać prowadzenie, nawet gdybyśmy wcześniej zdecydowali się na drugi postój. Tak czy inaczej, próbowałem wszystkiego i dałem z siebie sto procent.”

Zdaniem 23-latka Grand Prix Hiszpanii pokazało, że ekipa z Milton Keynes ustępuje obecnie Mercedesowi.

„Przebieg tego wyścigu pokazuje, że nie jesteśmy odpowiednio szybcy. Cały czas musimy doganiać Mercedesa, ponieważ jesteśmy nieco wolniejsi. Trzeba jednak pamiętać, że w porównaniu z zeszłym sezonem wykonaliśmy ogromny krok naprzód.”

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool