Verstappen: Wierzę, że jesteśmy trochę bliżej w wyścigu

Max Verstappen - Aston Martin Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Max Verstappen po sobotnich kwalifikacjach przyznał, że liczy na lepsze tempo podczas wyścigu i zbliżenie się do Mercedesa, jednak nie oznacza to bezpośredniej walki z Hamiltonem i Bottasem.

Holender do Grand Prix Wielkiej Brytanii zakwalifikował się na trzeciej lokacie, jednak do najszybszego Hamiltona stracił ponad sekundę, co jest ogromną przepaścią w tym sporcie.

Kierowca Red Bull Racing jest jednak optymistą, że może zbliżyć się do kierowców Mercedesa, jednak nie na tyle, aby walczyć o zwycięstwo.

"Wierzę, że jesteśmy trochę bliżej w wyścigu" - powiedział Max Verstappen. "Nie mówię, że mam zamiar z nimi walczyć, ale przynajmniej mamy szansę na walkę, startując jako trzeci."

"Myślę, że okrążenie pod koniec Q2 było całkiem dobre, ale już na początku kwalifikacji było widać, że (Mercedes - przyp. red.) był po prostu zbyt szybki, jak było przez kilka ostatnich wyścigów."

"Musisz to zaakceptować. Starasz się robić wszystko, co w Twojej mocy, a to dla nas oznacza trzecią lokatę, więc jestem z tego całkiem zadowolony."

Znacznie gorzej zaprezentował się Alexander Albon, który zakończył kwalifikacje na drugiej sesji i ostatecznie dwunastej pozycji.

Taj przez cały weekend walczył jednak z problemami, które objawiły się już podczas drugiej sesji, którą zakończył na bandzie z uszkodzonym autem.

Problemy z tempem na pośredniej mieszance zmusiły zespół do zmiany strategii, jednak i ona nie dała oczekiwanych rezultatów.

"Wypróbowaliśmy średnie opony. To nie było straszne okrążenie, ale też nie było świetne" - przyznał Albon.

"Popełniłem kilka błędów na tym okrążeniu, więc wiedziałem, że mogę pojechać szybciej. W tym momencie musisz się zastanowić, czy zaryzykować ze średnią mieszanką, czy bezpiecznie z miękką."

"Wybraliśmy miękką oponę. Naprawdę nie potrafię za bardzo wyjaśnić tego ostatniego okrążenia. Nie wyciągnęliśmy wszystkiego z tego kółka. Nie było to dużo, ale powinniśmy być trochę wyżej niż w rzeczywistości."

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool