Verstappen: Wyścig w Dżuddzie to nie będzie łatwe zadanie

Max Verstappen - Oracle Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Dwukrotny mistrz świata, Max Verstappen, jest przekonany, że zwycięstwo czerwonych byków w Grand Prix Arabii Saudyjskiej będzie dużym wyzwaniem.

Przewaga Holendra przez cały weekend Grand Prix Bahrajnu była na tyle duża, że nikt nie był w stanie rzucić mu wyzwania w walce o najwyższy stopień podium.

Jednak kolejny wyścig na torze w Arabii Saudyjskiej może stanowić dla czerwonych byków twardszy orzech do zgryzienia. Obiekt w Dżuddzie należy do najszybszych w aktualnym kalendarzu, co niekoniecznie jest na rękę stajni z Milton Keynes. Dodatkowo nitka obiektu znana jest z niskiej degradacji ogumienia, co może odebrać bolidom Red Bulla wyróżniający ich od konkurencji atut łagodnego obchodzenia się z oponami.

„Po świetnym starcie w Bahrajnie nie spodziewam się, że będzie to łatwe zadanie w Dżuddzie, to zupełnie inny tor, wymagający dużych prędkości” – powiedział Verstappen.

„Niemniej jednak, biorąc pod uwagę szybkie zakręty, wierzę, że możemy mieć mocny samochód na tym torze.”

„Zmiany pętli, które zostały wprowadzone, dotyczą głównie widoczności, więc miejmy nadzieję, że trochę poprawiły sytuację dla nas, kierowców, ponieważ w niektórych obszarach było zdecydowanie niebezpiecznie.”

„To naprawdę fajny tor uliczny z dużą przyczepnością, więc zawsze lubię tam wracać i ścigać się.”

W podobnym tonie wypowiadał się zespołowy kolega Holendra – Sergio Perez.

„Musimy spróbować utrzymać dynamikę z Bahrajnu. Z pewnością jest wiele ulepszeń, które możemy jeszcze wprowadzić, aby spróbować ulepszyć nasz samochód.”

„Zebraliśmy wiele informacji z pierwszego wyścigu i wykonaliśmy dużo pracy za kulisami. Będzie bardzo interesujące zobaczyć, jak wszyscy spisują się w Dżuddzie w tym tygodniu, to zupełnie inny tor niż w Bahrajnie.”

„Nie mogę się doczekać powrotu na ten obiekt. W zeszłym roku miałem pecha, jeśli chodzi o czas samochodu bezpieczeństwa, prowadząc w wyścigu, więc mam nadzieję, że to moja kolej na zwycięstwo” – dodał Meksykanin.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool