Verstappen z karą do GP Kataru za nierespektowanie podwójnych żółtych flag

Max Verstappen - Red Bull Racing Honda / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Max Verstappen został ukarany cofnięciem o pięć pozycji na starcie do Grand Prix Kataru, co jest konsekwencją braku respektowania podwójnych żółtych flag podczas kwalifikacji na torze Losail.

Holender podczas trzeciej części czasówki zignorował podwójne żółte flagi w ostatnim sektorze pętli Losail, czego powodem był wolno poruszający się bolid Pierre'a Gasly'ego. Francuz kilka chwil wcześniej zbyt agresywnie najechał na tarki w piętnastym zakręcie, co wywołało uszkodzenie przedniego skrzydła, a w konsekwencji rozerwanie przedniej prawej opony.

Kierowca Red Bulla, który podczas ostatniego wyjazdu próbował przebić czas Lewisa Hamiltona, nie zastosował się do ograniczeń i zakończył swoje okrążenie poprawą rezultatu, umacniając się na drugiej pozycji ze stratą ponad czterech dziesiątych sekundy do zdobywcy pole position.

Sędziowie wyścigowi po przeanalizowaniu całego zajścia, wysłuchaniu kierowcy oraz przedstawiciela zespołu Red Bull Racing postanowili nałożyć na Verstappena karę cofnięcia o pięć pozycji na starcie do Grand Prix Kataru.

Lider klasyfikacji kierowców do rywalizacji na torze Losail International ruszy ostatecznie z siódmego pola, ustawiając się w czwartej linii z Yukim Tsunodą.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool, Scuderia Ferrari