Verstappen z reprymendą po incydencie z Lando Norrisem

Max Verstappen - Oracle Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Dyrekcja weekendu wyścigowego w Japonii zdecydowała, że lider mistrzostw świata, Max Verstappen, po incydencie z Lando Norrisem w Q3, utrzyma zdobyte pole position.

Holender, który w niedzielnym wyścigu może zdobyć swoje drugie mistrzostwo świata, podczas trzeciej części kwalifikacji skręcił w bok, co zmusiło pędzącego kierowcę McLarena do zjechania na trawę.

Dyrekcja uznała, że Verstappen nie naruszył Artykułu 33.4 Regulaminu Sportowego. Holender otrzymał reprymendę, która jest jego pierwszą w tym sezonie.

W swoim werdykcie dyrekcja weekendu stwierdziła, że niska temperatura opon w bolidzie Verstappena, spowodowała, iż chwilowo stracił kontrolę, powodując uślizg w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.

„Kierowca samochodu nr 4 (Lando Norris), stwierdził, że był to po prostu niefortunny incydent, jednak obowiązkiem kierowcy jest przez cały czas utrzymywać kontrolę nad swoim samochodem” – czytamy w werdykcie.

Biorąc pod uwagę podobne wcześniejsze naruszenia artykułu 33.4, dyrekcja uznała, że odpowiednią karą dla kierowcy Red Bulla będzie reprymenda.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool