Verstappen: Zabrakło nam przyczepności na tylnej osi

Max Verstappen - Aston Martin Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Po obiecującym tempie w Q1 oraz Q2 liczono, że Max Verstappen zdoła zakończyć sesję kwalifikacyjną w Bahrajnie chociaż przed Valtterim Bottasem.

Holender zdołał zmniejszyć różnicę do Lewisa Hamiltona w każdym z trzech segmentów kwalifikacji, jednak w końcowym etapie Q3 do pole position stracił cztery dziesiąte sekundy.

Kierowca Red Bulla jest zdania, że to brak przyczepności w kwalifikacjach pozbawił go szans na walkę o pierwsze pole startowe.

"Moje okrążenie było całkiem dobre" - skomentował swój ostatni przejazd. "To były całkiem przyzwoite kwalifikacje."

"Zabrakło jednak nieco przyczepności z tyłu w zakrętach przy niższych prędkościach, co zazwyczaj preferuję."

Mercedes zdecydowanie przyspieszył względem treningów. Trudno będzie ich pokonać w wyścigu. Mamy dostępne różne opony, więc zobaczymy czy zadziało to na naszą korzyść, czy nie. Wyścig będzie bardzo ciężki dla opon, więc mam nadzieję, że zdecydowaliśmy się na właściwy kompromis."

Dobry, czwarty rezultat zespołowi Red Bull Racing zapewnił także Alex Albon. Jest to tym bardziej dobre osiągnięcie, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że mechanicy Red Bulla musieli zbudować dla niego nowy samochód.

"Już w trzecim treningu czułem, że samochód prowadzi się naprawdę dobrze. Oczywiście zawsze czujesz się inaczej w nowym samochodzie, ale wszystko było w porządku" - powiedział Albon.

"Czwarta pozycja była jak najbardziej możliwa, ale oczywiście chciałbym być bliżej i móc powalczyć. Zaczynamy jednak z przodu, więc mam nadzieję, że wmieszamy się w walkę z Mercedesem."

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool