Verstappen zadowolony z wykręcenia najlepszego okrążenia w GP Kataru

Max Verstappen - Red Bull Racing Honda / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Max Verstappen stwierdził, że wykorzystał maksymalny potencjał swojego bolidu w trakcie Grand Prix Kataru, kończąc go na drugiej pozycji jako najszybszy zawodnik na torze.

Holender z siódmego pola wystartował do rywalizacji na torze Losail w efekcie kary cofnięcia o pięć miejsc startowych za nieprzestrzeganie podwójnych żółtych flag w kwalifikacjach. Mimo tego, po rewelacyjnym starcie, Verstappen szybko zajął czwarte miejsce, a w przeciągu kolejnych dwóch okrążeń awansował na drugą pozycję.

Kierowca Red Bulla nie był w stanie dogonić jednak Lewisa Hamiltona, który jechał kilka sekund przed resztą stawki, ale zdobył dodatkowy punkt za najszybsze okrążenie wyścigu.

„Bardzo ważne było szybkie wyprzedzenie kierowców przede mną” – powiedział Verstappen. „Miałem naprawdę dobry start i już po pierwszym zakręcie byłem czwarty. Wydaje mi się, że po pięciu okrążeniach byłem drugi i starałem się trzymać tak blisko Lewisa, jak tylko mogłem i myślę, że wyszło mi to na dobre.”

„Po prostu nie mieliśmy odpowiedniego tempa w ten weekend, aby im dorównać. Starałem się nadążać, ale i tak na końcu było w porządku.”

„Przejechałem najszybsze okrążenie, z czego byłem całkiem zadowolony. Zawsze jest to jeden dodatkowy punkt.”

„W tej chwili liczy się wszystko, jednak ogólnie bym powiedział, że to nie był nasz najlepszy weekend, ale przed nami jeszcze dwa wyścigi i wiele może się wydarzyć, więc zobaczymy.”

Mimo zwycięstwa Hamiltona w Katarze, Max wciąż jest liderem mistrzostw kierowców, z przewagą ośmiu punktów nad Brytyjczykiem.

„Oczywiście chciałbym, aby różnica była jeszcze większa, ale kiedy nie ma się odpowiedniego tempa, to nie da się tego zrobić” – dodał. „Postaramy się być lepsi i wrócić silniejsi, zwłaszcza w Arabii Saudyjskiej na torze ulicznym, a potem w Abu Zabi.”

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool, Scuderia Ferrari