Verstappen zaskoczony dobrym wynikiem w kwalifikacjach

Max Verstappen - Oracle Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Mistrz świata, Max Verstappen, po sobotniej czasówce przyznał, że nie spodziewał się trzeciego pola startowego do Grand Prix Miami, biorąc pod uwagę piątkowe problemy z samochodem.

Kierowca Red Bulla praktycznie cały drugi trening przesiedział w garażu. Zespół zdecydował się na profilaktyczną wymianę skrzyni biegów w jego RB18, a niedługo potem problemy z hydrauliką spowodowały pożar tylnych hamulców, co zmusiło Holendra do powrotu do alei serwisowej.

Każda chwila spędzona na torze w Miami jest dla kierowców niezwykle cenna, ponieważ to zupełnie nowy obiekt, którego wszyscy dopiero się uczą.

„W piątek zrobiłem dosłownie cztery czy pięć okrążeń” – mówił Verstappen po kwalifikacjach. „Dlatego dzisiaj przez cały dzień próbowałem nauczyć się toru, aby znaleźć odpowiedni balans w samochodzie.”

„Właściwie nie spodziewałem się, że będę aż tak konkurencyjny w kwalifikacjach, ponieważ nie jest to łatwy tor do nauczenia się. To zawsze może być zdradliwe i trudno jest jeździć na limicie, gdy nie znasz zbyt dobrze nitki.”

W ostatnim segmencie czasówki 24-latek prowadził po pierwszym przejeździe, ale jego błąd na ostatnim okrążeniu pomiarowym w obliczu poprawy czasów przez kierowców Ferrari dał mu ostatecznie trzecie pole startowe.

„Zawsze chcesz być na pole position. Jednak patrząc na to, gdzie byliśmy w piątek, myślę, że wykonaliśmy naprawdę dobrą robotę. Ogólnie jestem całkiem zadowolony z kwalifikacji.”

„Musimy jednak pracować nad tym, by nie utrudniać sobie weekendów” – kontynuował Holender, nawiązując do awarii w swoim samochodzie. „Uważam, że jesteśmy wystarczająco doświadczeni, by nadrabiać zaległości, ale żeby walczyć z tak silną ekipą jak Ferrari, nie możesz sobie pozwolić na takie wpadki, zwłaszcza na nowym torze.”

Ubiegłoroczny mistrz świata podzielił się także swoimi przewidywaniami co do niedzielnej rywalizacji.

„W wyścigu mamy duża szansę. Prędkość maksymalna jest całkiem niezła, bolid dobrze się prowadzi, więc nie mogę się już doczekać.”

„Tor jest dość śliski poza normalną linią wyścigową, ale zobaczymy. Wiele rzeczy może się wydarzyć.”

„Myślę, że będzie jeszcze cieplej, więc wszystko zależy też trochę od tego, jak będą zachowywać się opony” – podsumował.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool