Verstappen: Zdobycie tytułu w 2022 roku było bardziej satysfakcjonujące

Max Verstappen - Oracle Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Podczas kończącej sezon Formuły 1 ceremonii wręczenia nagród Max Verstappen porównał swoje tytuły mistrzowskie, przyznając, że drugi „jest lepszy i bardziej satysfakcjonujący” niż ten poprzedni z 2021 roku.

Początek roku był dla Verstappena i Red Bulla dość trudny, jednak potem Holender wraz ze swoim zespołem zdominowali sezon. Mistrz świata zyskał kontrolę nad sezonem, wygrywając piętnaście wyścigów i pieczętując swoje mistrzostwo w Japonii, cztery wyścigi przed końcem kampanii.

Dla Maxa sezon 2022 zdecydowanie różnił się od poprzedniego, który został rozstrzygnięty dopiero na ostatnim okrążeniu wyścigu w Abu Zabi.

„To był niesamowity rok dla wszystkich w zespole” – powiedział Verstappen, odbierając mistrzowskie trofeum.

„Mieliśmy bardzo ciężki początek roku. W pewnym momencie powiedziałem, że nie wierzę już w tytuł, ale można było wtedy zauważyć, jak zespół trzymał się razem i bardzo szybko udało nam się odwrócić sytuację.”

„Te wszystkie zwycięstwa, które odnieśliśmy, są czymś, czego w życiu nie mogłem sobie wyobrazić. Po zeszłym roku, kiedy wygrałem ich dziesięć, pomyślałem, że gdybym kiedykolwiek jeszcze mógł zrobić coś takiego, to byłoby to niesamowite.”

„Emocje są zupełnie inne. Myślę, że powinny być inne, ponieważ całe życie dążysz do jednego celu, a jest nim, zostanie mistrzem świata”_ – odparł Verstappen zapytany, który z jego sukcesów był lepszy.

„Pierwszy jest zawsze bardzo emocjonalny, gdy już go osiągniesz, ale w tym roku było całkiem inaczej.”

„Takie chwile można porównać tylko do pierwszego zwycięstwa w F1, do pierwszego pole position. Te, które zdobywasz, później są inne. Są miłe, jednak tych samych emocji już nigdy nie doświadczysz.”

„Myślę, że w tym roku byliśmy bardziej konkurencyjni. Uważam też, że bardziej podobał mi się sposób, w jaki występowaliśmy jako zespół” – dodał kierowca Red Bulla.

„Wygraliśmy tytuły dla kierowcy oraz konstruktorów, odnieśliśmy wiele zwycięstw jako zespół, więc powiedziałbym, że ten jest lepszy i bardziej satysfakcjonujący.”

Verstappen został również zapytany, czy bardziej podobała mu się kampania, w której zaciekle walczył z Lewisem Hamiltonem, czy dominacja całego sezonu.

„To było całkiem inne. Nie mogę wybrać, ponieważ pierwsza była bardzo emocjonalna. Nie chciałbym jej zamienić na tegoroczną.”

„Ten rok był naprawdę, naprawdę przyjemny. W zeszłym roku po raz pierwszy walczyłem o tytuł, więc to był pierwszy raz, gdy miałem takie doświadczenie.”

„Nie mogę wybrać. Może gdybym miał trzeci, to wtedy mógłbym wybrać” – zakończył mistrz świata.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool