Vettel: Chcemy się rozwijać i wygrywać

Sebastian Vettel - Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team / © Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team

Czterokrotny mistrz świata stwierdził, że jego głównym celem na nadchodzącą kampanię jest powrót na szczyt i koncentracja na rozwoju zespołu.

Stajnia z Silverstone w zeszłym tygodniu jako pierwsza przedstawiła w całości nową konstrukcję oznaczoną symbolem AMR22.

Podczas oficjalnej imprezy, Sebastian Vettel przyznał, że jego przyszłość zależy w dużej mierze od tego, jak sprawdzi się nowy bolid i czy da mu szanse na powrót na sportowy szczyt, który jest jego kluczowym celem na nadchodzący sezon.

„Bez wątpienia jestem w bardzo konkurencyjnym zespole, w którym atmosfera jest wspaniała. Cel jest jasny, chcemy się rozwijać i wygrywać” – powiedział Sebastian Vettel.

„Docelowo, mając do dyspozycji takie samochody, jakie mialem do tej pory, interesuje mnie wygrywanie i właśnie to zdecyduje o tym, co przyniesie przyszłość.”

„Miałem zarówno dobre, jak i gorsze momenty w tym sporcie, ale w przeważającej mierze były to wspaniałe lata z bardzo konkurencyjnym samochodem i zespołem.”

„Myślę, że wiele zależy od tego, gdzie się znajdujemy. Idealnym wyzwaniem byłaby walka o zwycięstwa i wiele podiów, ponieważ jesteśmy konkurencyjni” – kontynuował.

Sebastian Vettel - Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team / © Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team

„Jednym z najważniejszych celów na ten rok jest pokazanie, że pracujemy. Chcemy pokazać, że możemy albo skonstruować od samego początku bardzo dobry samochód, albo poprawić go w ciagu sezonu. Albo zrobić jedno i drugie!”

Zapytany o zmiany w nowych konstrukcjach, które zostały wprowadzone w odpowiedzi na nowe zasady i przepisy techniczne ustanowione przez FIA i Formułę 1, kierowca przyznał, że wszystkie wątpliwości zostaną rozwiane po wyjeździe na tor, a on sam na razie nie ma żadnych oczekiwań.

„Z punktu widzenia jazdy uważam, że głównym wyzwaniem dla nas wszystkich będzie przystosowanie się do prowadzenia tych samochodów” – przyznał. „Trochę inaczej czuję się, jeżdżąc w symulatorze, na torze może być kompletnie inaczej.”

„W tym momencie nie mam żadnych oczekiwań. Do tej pory widzieliśmy tylko prototyp, więc nie masz pojęcia, co jest dobre, a co złe. Musimy wykręcić kilka czasów i zdobyć trochę doświadczenia, wtedy będziemy mieć lepsze rozeznanie. Dlatego uważam, że cele podążają za nami.”

Sebastian Vettel - Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team / © Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team
Image: © Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team