Vettel dementuje plotki w sprawie odejścia z Formuły 1

Sebastian Vettel - Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team / © Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team

Kierowca zespołu Aston Martin, Sebastian Vettel, wypowiedział się na temat swojej przyszłości w Formule 1 oraz kolejnych krokach w sporcie.

Umowa niemieckiego kierowcy obowiązuje do końca 2022 roku i ma zostać przedłużona. Sam Vettel przyznał, że najbliższe tygodnie wykorzysta na przedyskutowanie swojej przyszłości z najbliższymi. Zapytany o przyszłość, odpowiedział, że istnieje zamiar, aby kontynuować swoją przygodę w Formule 1.

„Ścigam się w ten weekend i w następny” – zażartował Niemiec. „Oczywiście, powiedziałem, że w pewnym momencie zaczniemy rozmawiać z zespołem.”

„Myślę, że jest wyraźna chęć, aby kontynuować i wkrótce zobaczymy, na czym stoimy.”

Vettel odniósł się również do plotek łączących go z ekipą McLarena, w przypadku, gdyby Daniel Ricciardo nie ścigał się dla zespołu z Woking w sezonie 2023.

Australijski kierowca zapowiedział wcześniej, że ma zamiar pozostać w ekipie do końca 2023 roku i wypełnić kontrakt.

Vettel odpowiedział na to pytanie żartobliwie: „Myślę, że Lando Norris ma kontrakt. Znam tam parę osób, ale uważam, że to tylko plotki.”

Obecny sezon nie jest dla czterokrotnego mistrza świata łatwym, tak samo jak dla całej ekipy Astona Martina. Po trudnym dla stajni Grand Prix Austrii, Vettel liczy na bycie bardziej konkurencyjnym podczas weekendu na torze Paul Ricard.

Image: © Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team