Vettel: Ferrari ze znacznie poważniejszymi problemami niż tylko silnik

Sebastian Vettel - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Marzenie Sebastiana Vettela o zdobyciu mistrzostwa świata z zespołem Ferrari już się nie spełni. Sezon 2020 był szczególnie nieudany dla włoskiej ekipy, jak i niemieckiego kierowcy, który w przyszłym roku będzie już reprezentował zupełnie inny skład.

"Jako zespół przegapiliśmy nasze cele i nie udało nam się utrzymać tempa. Jesteśmy rozczarowani" - skomentował Sebastian Vettel dla gazety "Die Zeit".

Podczas Grand Prix Turcji pojawił się wreszcie dobry wynik dla Niemca, który po raz pierwszy w tym roku stanął na podium. Pojedyncze pozycje w czołowej trójce nie są jednak priorytetem dla włoskiej ekipy, której głównym celem jest pokonanie Mercedesa. Ferrari ma w tym roku jednak o wiele większe problemy, ponieważ wyraźnie odstaje od niemieckiej stajni oraz Red Bulla, a wyprzedzają ich także takie ekipy jak Renault, McLaren czy Racing Point.

Powszechnie za słabą formę zespołu Ferrari obwinia się jednostkę napędową włoskiego producenta, jednak Sebastian Vettel wskazał na inne problemy ekipy z Maranello.

"Jeśli chodzi o moc silnika, straciliśmy osiągi w porównaniu z poprzednim sezonem" - przyznał Vettel, choć zdaniem kierowcy Ferrari nie wszystko zależy od jednostki napędowej. Zespół dokonał także wielu złych wyborów w rozwoju samochodu.

"Zrobiliśmy tylko bardzo mały krok naprzód w zakresie projektowania" - zauważył. "Konkurencja znacznie przyspieszyła. W zeszłym roku mieliśmy samochód, który był stosunkowo wydajny. Generował duży docisk, ale nie aż tak duży opór - w tym roku mamy większy docisk, ale także znacznie większy opór."

Image: © Scuderia Ferrari