Vettel i Leclerc we wtorek przetestują bolid SF71H na torze Mugello

Sebastian Vettel - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Sebastian Vettel i Charles Leclerc we wtorek powrócą na tor, aby odbyć dzień testowy z bolidem SF71H w specyfikacji 2018 na pętli Mugello, który pozwoli zaznajomić się z nowymi procedurami związanymi z pandemią COVID-19.

Zespół Ferrari to trzeci skład, który postanowił pojawić się na torze z bolidem z 2018 roku, podobnie jak Mercedes oraz Renault i przygotować się do zbliżającego się powrotu do rywalizacji w Mistrzostwach Świata F1.

Początkowo sądzono, że Ferrari odbędzie dzień filmowy w nowej specyfikacji auta na tegoroczny sezon wyścigowy, po tym, jak Charles Leclerc poprowadził nową maszynę z Maranello na tor testowy Fiorano i podobnie jak Racing Point, które skorzystało z dnia filmowego na Silverstone.

Włoski skład zdecydował się jednak na specyfikację sprzed dwóch lat i pokona jak najwięcej okrążeń na torze Mugello, aby dobrze przygotować się do sezonu 2020, a także zaznajomić się z nowymi procedurami, które zostały opracowane z powodu wybuchu pandemii koronawirusa COVID-19.

Na dzień filmowy z bolidem RB16 zdecydował się natomiast zespół Red Bull Racing, który zawita na tor Silverstone w czwartek, a ekipa AlphaTauri skorzysta ze swojego nowego auta na obiekcie Imola.

Kampania 2020 Formuły 1 ruszy 3-5 lipca na torze Red Bull Ring w Austrii.

Image: © Scuderia Ferrari