Vettel i Stroll debiutują w AMR21 na torze Silverstone

Sebastian Vettel - Aston Martin F1 Team / © Aston Martin F1 Team

Aston Martin AMR21 w rękach Sebastiana Vettela i Lance'a Strolla zadebiutował w czwartek na torze Silverstone, a obaj kierowcy pokonali łącznie 100 kilometrów w ramach dnia filmowego.

Zespół, który w sezonie 2020 startował pod szyldem Racing Point, w środę pokazał światu swój nowy bolid, ujawniając nowe barwy, które były tematem wielu spekulacji, a także nowe rozwiązania, mające pomóc ekipie powalczyć o czołowe lokaty.

Dzień po prezentacji zespół z Silverstone zdecydował się pokonać pierwsze kilometry nową konstrukcją, w której zasiedli Sebastian Vettel oraz Lance Stroll, dzieląc się limitem 100 kilometrów, który przypada na jeden dzień filmowy.

Przypomnijmy, że Aston Martin po raz ostatni startował w Formule 1 w 1960 roku, kiedy to jego barwy reprezentowali Roy Salvadori i Maurice Trintignant, prowadząc wówczas maszynę o oznaczeniu DBR5 w wyścigu o Grand Prix Wielkiej Brytanii.

Brytyjski skład powróci do przygotowań w przyszłym tygodniu podczas trzech dni testowych na torze Bahrain International, aby następnie wziąć udział w pełnym sezonie mistrzostw świata, który rozpocznie się wyścigiem o Grand Prix Bahrajnu zaplanowanym na 28 marca.

Lance Stroll - Aston Martin F1 Team / © Aston Martin F1 Team
Image: © Aston Martin F1 Team