Vettel: Moja strata do Strolla wynika z innej specyfikacji jego bolidu

Sebastian Vettel - Aston Martin F1 Team / © Aston Martin F1 Team

Sebastian Vettel, po zakończeniu piątkowych treningów, przyznał, że nie mógł odnaleźć odpowiedniego rytmu na krótkich przejazdach. Dodał także, że strata do Lance’a Strolla wynika z innej specyfikacji jego bolidu w ten weekend.

Niemiec od samego początku tegorocznej kampanii zmaga się z różnymi problemami, które odbijają się na jego dyspozycji na torze. Nie inaczej było również podczas dzisiejszych przygotowań do Grand Prix Portugalii.

„Nie czułem się komfortowo na krótkich przejazdach. Wciąż ciężko mi poskładać wszystko w całość. Próbowaliśmy kilku nowych rzeczy, ale nie udało nam się jeszcze osiągnąć zadowalających rezultatów. Jestem jednak pewien, że jutro uda nam się osiągnąć coś więcej” – powiedział Vettel.

„Samochód nie zachowuje się jeszcze tak, jak bym sobie tego życzył. Musimy nadal pracować nad ustawieniami i stylem jazdy. Na długich wyjazdach moje tempo wygląda całkiem dobrze, natomiast na pojedynczych okrążeniach mam problem, aby wstrzelić się w odpowiednie okno pracy opon.”

33-latek potwierdził też, że jego partner z ekipy korzysta w ten weekend z innego pakietu aerodynamicznego.

„W ten weekend jeździmy z dwoma różnymi konfiguracjami, dlatego też nie dziwi mnie moja strata do Lance’a. Mam nadzieję, że pozwoli to nam wykonać mały krok naprzód” – zakończył.

Image: © Aston Martin F1 Team