Vettel: Moje pozostanie w F1 na rok 2022 nigdy nie stało pod znakiem zapytania

Sebastian Vettel - Aston Martin Cognizant F1 Team / © Aston Martin Cognizant F1 Team

Sebastian Vettel stwierdził, że nigdy nie wątpił w pozostanie w Formule 1 na sezon 2022 z Aston Martinem. Niemiec podkreślił też swoje zainteresowanie nowymi samochodami oraz zmianami w przepisach i regulacjach technicznych.

Mimo że Vettel podpisał rok temu wieloletnią umowę z brytyjską stajnią, w ostatnich tygodniach nie było do końca pewne, czy ekipa z Silverstone będzie startować w sezonie 2022 w niezmienionym składzie. Finalnie Aston Martin potwierdził niedawno, że ich kierowcami pozostaną Lance Stroll i Sebastian Vettel.

34-latek z Heppenheim przyznał, że jego angaż w zespole na kolejny sezon ani przez chwilę nie stał pod znakiem zapytania.

„Emocje, jakie szykują się w przyszłym roku, nowe samochody, nowe regulaminy i to, dokąd zmierza zespół – wszystko wygląda bardzo obiecująco” - powiedział Sebastian Vettel.

„Oczywiście przekonamy się o tym dopiero na początku sezonu, ale wspaniale jest być tego częścią.”

Niemiec zapytany, co wciąż ekscytuje go w Formule 1, odpowiedział: „Jazda, ściganie się, konkurencyjność. Oczywiście uwielbiam jeździć i uwielbiam wygrywać.”

„W przyszłym roku wiele się zmieni. Myślę, że nikt nie będzie miał łatwo, każdy musi ciężko pracować, aby sprostać wyzwaniom, jakie przyniesie kolejny sezon.”

„Uważam, że duch w zespole jest świetny, lubię tę ekipę. Ten rok jest wspaniały. Może nie pod względem wyników, ale pod względem pracy. Morale jest wysokie, więc wiele rzeczy mnie ekscytuje” – podsumował Vettel.

Image: © Aston Martin Cognizant F1 Team