Vettel: Nie spodziewałem się ataku Leclerca w tym fragmencie toru

Sebastian Vettel i Charles Leclerc - Scuderia Ferrari Mission Winnow / © Scuderia Ferrari Mission Winnow

Sebastian Vettel nie krył swojego zdziwienia optymistycznym manewrem Charlesa Leclerca, który już na pierwszym okrążeniu dzisiejszego wyścigu wyeliminował siebie oraz swojego partnera zespołowego z dalszej rywalizacji w GP Styrii.

Początek niedzielnego wyścigu na torze Red Bull Ring ziścił najczarniejszy scenariusz dla zespołu Ferrari, który już na początku wyścigu mógł całkowicie skupić się na pakowaniu całego zaplecza. Autorem zwiększonego ciśnienia w organizmie Matii Binotto okazał się tym razem Charles Leclerc, który w zakręcie numer trzy został podbity na krawężniku, co skutkowało dość efektowaną kolizją ze Sebastianem Vettelem. Ostatecznie uszkodzenia w obu bolidach były na tyle poważne, że zespół postanowił natychmiast wycofać oba bolidy z dalszej rywalizacji.

To, co się dziś wydarzyło, było dla mnie dość zaskakujące. Spokojnie dojeżdżałem do zakrętu numer trzy i kontrolowałem w pełni sytuacje, aż nagle poczułem mocne uderzenie. Oceniając teraz tę akcję na chłodno, uważam, że manewr Charlesa był za optymistyczny, ponieważ nie było tam miejsca na takie zachowanie” - przyznał Sebastian Vettel.

Jestem oczywiście zawiedziony, ponieważ musimy unikać takich akcji na torze. W zaistniałej sytuacji nie mogłem zrobić nic inaczej, ponieważ nie można przewidzieć takich rozstrzygnięć. Na dojeździe do zakrętu numer trzy każdy był blisko siebie, co generowało szansę na potencjalne incydenty. Osobiście nie mam sobie nic do zarzucenia i jestem świadomy, że zrobiłem wszystko, jak należy”.

Zespół Ferrari przechodzi obecnie wielki kryzys, a przyspieszone poprawki miały być zalążkiem dobrej zmiany. Niestety dane zebrane w piątek i sobotę nie były optymistyczne, co w połączeniu z problemami silnikowymi snuje dość ponury scenariusz dla tego zespołu na najbliższe dwa sezony.

Podczas dzisiejszego wyścigu mieliśmy zebrać kolejne istotne dane, które ukazałyby nam jakość zastosowanych modyfikacji. Niestety przez nieszczęśliwy splot wydarzeń nie wywieziemy z Austrii pełnego zestawienia z telemetrii” - podsumował Sebastian Vettel.

Image: © Scuderia Ferrari Mission Winnow