Vettel: Nie widziałem potrzeby, by walczyć ze Strollem o jeden punkt

Sebastian Vettel i Lance Stroll - Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team / © Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team

Sebastian Vettel nie widział sensu w próbie odebrania jednego punktu swojemu zespołowemu koledze, przyznając, że dla Astona Martina rywalizacja na Paul Ricard zakończyłaby się takim samym wynikiem.

W końcówce wyścigu kierowcy brytyjskiej stajni walczyli o ostatnie punktowane miejsce i ostatecznie to Stroll zakończył starcie we Francji na dziesiątej pozycji.

Vettel uznał, że choć czuł się szybszy od swojego zespołowego partnera, nie widział sensu walki o ten jeden punkt, bo jak uważa: „praktycznie nic by to nie zmieniło”.

„Miałem szansę wyprzedzić Lance'a na ostatnim okrążeniu” – powiedział Vettel. „Byłem trochę szybszy, ale nie chciałem walczyć o jeden punkt. Byłby to taki sam wynik dla zespołu, więc nie byłoby praktycznie żadnej różnicy.”

Grand Prix Francji nie było najprzyjemniejszym wyścigiem dla Niemca. W pewnym momencie utknął w środku stawki i nie mógł sobie poradzić z wyprzedzającymi go zawodnikami.

Chociaż Vettel twierdzi, że AMR22 potrzebuje więcej przyczepności, był zadowolony, że samochody, z którymi bezpośrednio rywalizował, nie były w stanie całkowicie odjechać.

„Moje popołudnie było frustrujące” – przyznał Vettel. „Utknąłem w środku stawki – ale startując ze środka, trochę się tego spodziewałem.”

„A co do strategii, to nie sądzę, że można było zrobić więcej. To jasne, że potrzebujemy więcej przyczepności. W wyścigu nie było źle, inni kierowcy nam nie uciekali” – podsumował Niemiec.

Image: © Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team