Vettel o końcu kariery: Boję się tego, co nadejdzie później

Sebastian Vettel - Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team / © Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team

Sebastian Vettel przyznał, że „boi się tego, co nadejdzie” po zakończeniu przygody z wyścigami.

Niemiec podczas rundy na Węgrzech ogłosił, że po trwającym sezonie zakończy karierę. Tym samym, jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, opuści Formułę 1, mając na koncie przejechane 299 wyścigów.

Niemiec, jeżdżąc w królowej motorsportu przez piętnaście lat, zdobył cztery tytuły i wygrał pięćdziesiąt trzy Grand Prix. Częściej od niego zwyciężali tylko obaj siedmiokrotni mistrzowie świata – Michael Schumacher oraz Lewis Hamilton.

Vettel po ogłoszeniu swojego odejścia na emeryturę, został zapytany o najlepsze wspomnienie w F1: „Nie wiem, jak inni odpowiadają na tego typu pytania” – przyznał obecny zawodnik Astona Martina.

„Nie pracuję w ten sposób. Może to sposób na ochronę siebie. Mogę zgodzić się co do Monzy w 2008 roku i pierwszej wygranej. To był niesamowity wyścig, pełen emocji.”

„Wygrywając tytuł… mógłbym ci wymienić kilka najważniejszych wydarzeń, ale kiedy pracuję, zawsze z niecierpliwością czekam na to, co będzie dalej.”

W ubiegłym roku Sebastian był zaangażowany w kwestie ochrony środowiska i poparł społeczność LGBTQ.

„Najlepszy wyścig jest jeszcze przed nami, co oczywiście można nazwać bzdurą, jeśli już się nie ścigasz, ale myślę, że mam na myśli lepszy obraz, jak w życiu” – kontynuował niemiecki kierowca.

„Myślę, że dla każdego sportowca prawdopodobnie największe wyzwanie czeka, gdy zdecydujemy się robić inne rzeczy.”

„To jest to, co mnie czeka i szczerze mówiąc, boję się tego, co nadejdzie. To może być dziura. Nie wiem, jak głęboka i czy się z niej wydostanę.”

„Jednak mam mnóstwo wsparcia od ludzi, którzy mnie wspierali na tej drodze, nadal będą mi pomagać i udzielać wskazówek.”

„Mam nadzieję, że w przyszłości podejmę właściwe decyzje, aby rozwijać się i stać się lepszą wersją siebie za dziesięć lat” – zakończył 35-latek.

Image: © Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team