Vettel otwarty na powrót do Red Bulla. Niemiec potwierdza prowadzenie rozmów z Renault

Sebastian Vettel - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Sebastian Vettel przyznał przed GP Styrii, iż prowadził wstępne rozmowy z zespołem Renault i dodał, że jest otwarty na powrót do Red Bulla w przyszłości.

Niemiecki kierowca po sezonie 2020 żegna się z ekipą Ferrari, która postanowiła rozstać się z czterokrotnym mistrzem świata jeszcze podczas przerwy wywołanej przez pandemię koronawirusa, zastępując go finalnie Carlosem Sainzem.

Vettel do chwili obecnej nie potwierdził, czy zamierza kontynuować swoją karierę, rozstać się z Formułą 1 na rok, czy zupełnie skończyć z rywalizacją, jednak przed GP Styrii przyznał, że prowadził wstępne rozmowy z zespołem Renault, choć francuski skład zdecydował się na Fernando Alonso, który już dwukrotnie ścigał się pod banderą Renault.

"Tak prowadziłem, ale oczywiście w żadnym momencie nie były one wystarczająco konkretne, ani podstawowe, czy też realne" - powiedział Sebastian Vettel.

"Jak widzieliście, poszli w innym kierunku. Dla mnie to niewiele zmienia."

"To naprawdę zależy od mojej decyzji i nie ciąży na mnie żadna presja, aby podjąć ją w najbliższych dniach. Chcę mieć czas, jaki jest mi potrzebny do jej podjęcia."

"Nie jest tajemnicą, że jestem konkurencyjny. Osiągnąłem tak wiele w tym sporcie i jestem zainteresowany osiągnięciem więcej, nie tylko udziałem w sporcie. Zobaczymy, co się stanie."

Helmut Marko, doradca w zespole Red Bull Racing przyznał, że Sebastian Vettel nie ma szans na angaż w ekipie w przyszłości, jednak nie wyklucza nieprzewidzianych okoliczności, o czym pisaliśmy tutaj - Marko dementuje plotki dot. angażu Sebastiana Vettela.

"To bardzo silny zespół. Wiem jacy są silni z przeszłości" - powiedział.

"Wiem, dlaczego byli wtedy mocni i nadal walczą. To samochód, w którym można wygrywać wyścigi, więc na pewno byłoby to interesujące."

Vettel dodał także, że nie boi się wyzwania, jakie postawiłby przed nim Max Verstappen, który wielokrotnie udowodnił, iż posiada bardzo dobre tempo i nie boi się walki na torze.

"Jestem przekonany, że jeśli chcesz wygrać, musisz być szczęśliwy, mogąc stawiać czoła każdemu, więc nie sądzę, iż jest to kwestia twojego potencjalnego kolegi z zespołu, bez względu na to, gdzie się znajdziesz."

Image: © Scuderia Ferrari