Vettel: Prowadziłem rozmowy z Mercedesem

Sebastian Vettel / © Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team

Sebastian Vettel ujawnił, że w połowie okresu pracy dla Ferrari, prowadził rozmowy z Mercedesem na temat ewentualnej współpracy.

Niemiec dołączył do Ferrari w 2015 roku, po niezwykłej sześcioletniej passie sukcesów z Red Bullem, podczas której Vettel zdobył cztery tytuły mistrza świata.

Vettel miał duże oczekiwania co do współpracy ze Scuderią i choć współpraca ta przyniosła mu czternaście zwycięstw w Grand Prix, niemieckiemu zawodnikowi nie udało się przywieźć tytułu mistrza świata do Maranello.

W podcaście Formuły 1 Beyond the Grid Vettel ujawnił, że po pewnym czasie jazdy dla Ferrari, nawiązał rozmowy z ekipą Mercedesa, a dokładniej z Nikim Laudą, który w tamtym czasie współpracował z ekipą z Brackley.

„Rozmawiałem z Nikim i była pewna szansa, żebym dołączył do srebrnych strzał” – powiedział Vettel.

„Oczywiście byłaby to dla nich dość trudna sytuacja, ponieważ Lewis był ich numerem jeden i nie jestem pewien, czy chcieliby mieć nas obu w zespole.”

Vettel przyznał jednak, że jego serce cały czas było bardzo mocno zakorzenione w Maranello.

„Szczerze mówiąc, nie byłem za bardzo zainteresowany Mercedesem, ponieważ skupiałem się na współpracy z Ferrari.”

„Bardzo chciałem zdobyć kolejny tytuł, więc można powiedzieć, że byłem rozdarty, ale tak naprawdę nie rozważałem tego transferu na poważnie” – dodał.

„Moim celem było wygrywanie z Ferrari. Nie chciałem zmieniać zespołu i wygrywać z Mercedesem, choć myślę, że cieszyłbym się z wyścigów z Lewisem. Dogadujemy się naprawdę dobrze, może i mieliśmy kilka nerwowych momentów, jak na przykład Grand Prix Azerbejdżanu 2017, ale ogólnie rzecz biorąc, mieliśmy i mamy bardzo dobre relacje” – zakończył Vettel.

Image: © Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team