Vettel przed GP Węgier: Strategia i tempo na jednym okrążeniu będą ważne w ten weekend

Sebastian Vettel - Aston Martin Cognizant F1 Team / © Aston Martin Cognizant F1 Team

Sebastian Vettel przyznał, że kluczowymi elementami podczas zbliżającej się rundy na Węgrzech będą strategia oraz tempo na jednym okrążeniu. Takie połączenie powinno dać wyczekiwane punkty, które miały pojawić się już na Silverstone.

Udane kwalifikacje oraz ósma lokata w sprincie kwalifikacyjnym nie przekuły się w kolejną zdobycz punktową w niedzielnym starciu o Grand Prix Wielkiej Brytanii. Niemiec po starcie z ósmego pola popełnił błąd na pierwszym okrążeniu, co przekuło się na dużą stratę i finalne wycofanie auta z rywalizacji z powodu problemów z przegrzaniem.

Kręty układ nitki pod Budapesztem i niewielkie możliwości wyprzedzania, podkreślają, jak ważna podczas tej rundy będzie strategia. Czterokrotny mistrza świata z Red Bullem podkreślił także, że ważnym czynnikiem będzie tempo na jednym okrążeniu, które pozwoli uzyskać dobrą pozycję na wyścig.

„Myślę, że robimy postępy z AMR21 i szkoda byłoby nie uzyskać mocnych punktów, których oczekiwaliśmy w Silverstone” - przyznał Sebastian Vettel przed Grand Prix Węgier.

„Jesteśmy blisko zasłużonej letniej przerwy, ale musimy naciskać do ostatniego okrążenia na Węgrzech, zanim dostaniemy trochę wolnego czasu.”

„Wyprzedzanie na Węgrzech jest trudne, więc dobra strategia i tempo na jednym okrążeniu będą ważne w ten weekend.”

Lance Stroll, który zdobył kolejne punkty na Silverstone, startując z czternastego pola i kończąc zmagania na ósmym miejscu, podkreślił, że będzie nadal rozwijał swoją dynamikę jazdy, aby zapewnić zespołowi kolejny ważny wynik.

„Wykazaliśmy się dużą determinacją oraz walką, gdy zamieniliśmy wymagające Silverstone na punkty i przeniesiemy tę dynamikę na Węgry” - skomentował Lance Stroll.

„Hungaroring jest wyjątkowym torem z kilkoma możliwościami do wyprzedzania, więc nadaje większą wagę kwalifikacjom, a niedzielna strategia odnośnie opon, ma kluczowe znaczenia dla misji.”

Image: © Aston Martin Cognizant F1 Team