Vettel: Tempo Red Bulla jest tutaj podejrzanie bardzo mocne

Sebastian Vettel, który ukończył sobotnią sesję kwalifikacyjną na drugiej pozycji, skorzystał na konferencji prasowej z okazji do rewanżu względem Maxa Verstappena, który po wyścigu w Austin sugerował, że Ferrari mogło oszukiwać na płaszczyźnie jednostki napędowej.

Kierowca Ferrari stracił do Maxa Verstappena w decydującej fazie kwalifikacji lekko ponad jedną dziesiątą. Mimo przegranej rywalizacji Niemiec był zadowolony z drugiej pozycji, którą jego zdaniem można podczas niedzielnego wyścigu zamienić w dobry wynik.

"Mój pierwszy przejazd w trzeciej fazie kwalifikacji nie poszedł po mojej myśli" - powiedział Sebastian Vettel. "Mimo wszystko jestem zadowolony z zajęcia pierwszej linii przed niedzielnym wyścigiem."

"To bardzo dobry wynik, który możemy przełożyć na kolejny znakomity rezultat. Samochód był dziś znakomity. Czułem i widziałem, że robimy spory postęp w kwestii tempa, co mnie bardzo cieszy."

"Walka o zwycięstwo będzie jutro bardzo zacięta. Jednak przy dobrym starcie i optymalnym dbaniu o opony możemy jutro wygrać. Trzeba jednak pamiętać, że nasze tempo na długich przejazdach nie jest najszybsze, to kwestia, w której musimy dokonać bardzo szybkiego postępu."

"Mercedes i Red Bull mają nad nami przewagę w tym aspekcie oraz lepiej zarządzają oponami, co stawia ich w lepszej pozycji przed wyścigiem. Musimy jednak pamiętać, że mamy sporą prędkość i moc, którą będziemy chcieli wykorzystać."

"Dzisiejsza dyspozycja Red Bulla jest bardzo ciekawa. Ich tempo jest podejrzanie bardzo mocne, a nic na to nie wskazywało przed weekendem" - niemiecki kierowca Ferrari.