Vettel: Valtteri Bottas jest jednym z najszybszych kierowców w stawce

Valtteri Bottas - Alfa Romeo F1 Team Orlen / © Alfa Romeo F1 Team Orlen / DPPI

Sebastian Vettel żałuje odejścia Valtteriego Bottasa z zespołu Mercedes, jednak jest pewny, że jego obecność pozytywnie wpłynie na wyniki Alfy Romeo F1 Team Orlen.

Fin z końcem tegorocznej kampanii wyścigowej opuścił stajnię z Brackley po pięciu sezonach rywalizacji u boku Lewisa Hamiltona. W trakcie swoich startów był ważnym elementem ekipy i znacznie pomógł w zdobyciu kolejnych tytułów wśród konstruktorów, co potwierdził dziewięcioma zwycięstwami.

Jednak Bottas nigdy nie uczestniczył w walce o mistrzostwo kierowców, a w trakcie starć na torze często ustępował swojemu zespołowemu partnerowi bez stawiania znacznego oporu.

Vettel, obecnie ścigający się dla zespołu Aston Martin, przyznał, że lubił przyglądać się walce Bottasa w barwach Mercedesa i żałuje, iż Fin musiał opuścić skład z Brackley, postrzegając jego osobę jako jednego z najlepszych zawodników, zarówno na torze, jak i poza nim.

„Szkoda, że Bottas musiał opuścić Mercedesa” – powiedział Vettel w wywiadzie dla magazynu Blick.

„Może jednak nowe przepisy będą pasować mu oraz szwajcarskiej stajni, dzięki czemu sytuacja na torze będzie bardziej wyrównana, a on sam będzie miał więcej szans na osiąganie sukcesów.”

„Valtteri jest jednym z najbardziej bezpośrednich i szczerych kierowców. Przede wszystkim jest jednym z najszybszych kierowców w stawce.”

Niemiec dostrzega jednak potencjalne pozytywy wynikające z przejścia Bottasa do Alfy Romeo, w której będzie mógł przyjąć rolę lidera zespołu, ponieważ jego kolegą będzie debiutujący Guanyu Zhou.

„Jestem po prostu szczęśliwy, że będzie mógł odgrywać znacznie ważniejszą rolę niż dotychczas” – kontynuował.

„Bottas z pewnością nie zawsze miał łatwo w ciągu tych pięciu lat u boku Hamiltona. Jestem jednak pewien, że w Mercedesie był zawsze traktowany sprawiedliwie.”

Image: © Alfa Romeo F1 Team Orlen / DPPI