Vettel z ofertą przetestowania bolidu IndyCar na Road America

Sebastian Vettel - Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team / © Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team

Sebastian Vettel po nieprzychylnych komentarzach dla pierwszego w historii Grand Prix Miami otrzymał szansę, aby zasiąść za sterami samochodu IndyCar zespołu Rahal Letterman Laningan, założonego przez Bobb’ego Rahala.

Czterokrotny mistrz świata nie był zbyt wylewny podczas wygłaszania swoich opinii na temat inauguracyjnego wyścigu na torze w Miami. W kręgu zainteresowania niemieckiego kierowcy znalazły się bardziej, według niego, amerykańskie tory. Jako przykład podał obiekt Road America w stanie Wisconsin.

„Pieniądze wydane na budowę Miami International z łatwością mogłyby podnieść standard wielu świetnych miejsc, takich jak Road America, które są o wiele bardziej ekscytujące” – powiedział Sebastian Vettel.

Nierówny ponad czteromilowy tor regularnie pojawiał się w kalendarzu IndyCar od wczesnych lat osiemdziesiątych. Podziw kierowcy zespołu Aston Martin został zauważony przez zespół Rahal Letterman Lanigan oraz Grahama Rahala, który wypowiedział się o tym na Twitterze. Propozycja, jaką otrzymał 34-latek, jest jak najbardziej poważna.

„Jeśli kiedykolwiek będziesz chciał przetestować samochód IndyCar na Road America, to my się tym zajmiemy. To byłby zaszczyt mieć Cię u nas za kierownicą.”

Po zdobyciu czterech kolejnych tytułów mistrzowskich wśród kierowców w latach 2010–2013, jeżdżąc w Red Bullu, Vettel w ostatnich kilku sezonach zmagał się z licznymi niedogodnościami związanymi z jego dyspozycją oraz osiągami swoich maszyn.

Ostatnie ze swoich pięćdziesięciu jeden zwycięstw zanotował podczas Grand Prix Singapuru w 2019 roku. Po sezonie bez wygranego wyścigu Niemiec opuścił Ferrari po sześciu latach spędzonych ze Scuderią. Jego głośny transfer do Astona Martina w 2021 roku przyniósł mu jak dotąd tylko jedno miejsce na podium.

Aktualnie nikt nie jest w stanie przewidzieć, czy Sebastian Vettel ma ochotę lub czas, aby skorzystać z oferty Rahala i wziąć udział w teście amerykańskiego bolidu jednomiejscowego. Kierowcy Formuły 1 nie mogą narzekać na brak zajęć, z zaplanowanymi dwudziestoma trzema Grand Prix w kampanii 2022.

Image: © Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team