Vettel: Zespół podjął właściwą decyzję w sprawie pit stopu

Sebastian Vettel - Aston Martin Cognizant F1 Team / © Aston Martin Cognizant F1 Team

Dla Sebastiana Vettela Grand Prix Monako okazało się jak do tej pory najlepszym występem kierowcy w barwach zespołu Aston Martin. Niemiecki zawodnik był niezwykle zadowolony po zakończonej rywalizacji na ulicach Monte Carlo.

W przeciwieństwie do Mercedesa i Lewisa Hamiltona Aston Martin zdecydował się zatrzymać swojego podopiecznego dłużej na torze przed pit stopem, co spotkało się z wielką aprobatą ze strony Vettela. Niemiec pochwalił swój skład za tę decyzję.

„To jest dla nas świetny wynik. Możemy być zadowoleni, mając dwa samochody na punktowanych pozycjach” - przyznał Sebastian Vettel.

„Świetne decyzje odnośnie pit stopu i dobre tempo bolidu miało dziś duże znaczenie i zrobiło różnicę. Opony nie były już świeże, ale nadal byłem w stanie jechać szybciej i nieco przyspieszyć na kolejnych okrążeniach.”

Vettel opuścił aleję serwisową, gdy Pierre Gasly wyjeżdżał z pierwszego zakrętu. Między zawodnikami doszło do walki na torze, ale to Niemiec wyszedł górą z tego pojedynku.

„Pit stop był wystarczająco dobry” - kontynuował kierowca Astona Martina. „Pierre wyszedł z zakrętu bardzo ciasno i początkowo go nie widziałem, ale wiedziałem, że tam jest i ścięliśmy się koło w koło.”

„W końcu musiał odpuścić. Było ciasno, ale udało się. Jak powiedziałem, w rezultacie to świetny dla nas wynik" - dodał Vettel.

Image: © Aston Martin Cognizant F1 Team