Vilander i Fisichella w 24 godzinnym wyścigu Le Mans z zespołem Risi Competizione

Vilander i Fisichella w 24 godzinnym wyścigu Le Mans z zespołem Risi Competizione

Toni Vilander i Giancarlo Fisichella powrócą do rywalizacji w legendarnym wyścigu 24 godziny Le Mans i będą rywalizować z zespołem Risi Competizione w klasie LMGTE Pro.

Fin i Włoch oraz trzeci kierowca, który zostanie ogłoszony w odpowiednim czasie, zmierzą się za kierownicą Ferrari 488 GTE, we francuskim klasku, a dla obu zawodników będzie to kolejny start w tegorocznej długodystansowej rywalizacji, po występie w Petit Le Mans oraz Rolex 24 na torze Daytona.

W zeszłym sezonie obaj kierowcy mierzyli się w 24 godzinnym wyścigu Le Mans z Matteo Malucellim w zespole Risi i po długiej walce zakończyli wyścig na drugiej lokacie tuż za fabrycznym Fordem GT.

To zawsze zaszczyt być zaproszonym na Le Mans, a w tym roku nie jest to wyjątek - powiedział szef zesołu Giuseppe Risi.

Nasz mały zespół pokazał, że może walczyć z fabryczym, dobrze przygotowanym samochodem, świetną zalogą i kierowcami, a także determinacją aby odnieść sukces w wyścigach długodystansowych.

Ferrari 488, które było nowe w zeszłum roku, okazało się kolejnym doskonałym samochodem i mamy nadzieję pokazać swoje umiejętności ponownie w czerwcu tego roku - dodał.

Dla zespołu Risi Competizione start w tegorocznym Le Mans będzie już ósmym startem, przy trzech zwycięstwach w swojej klasie.