Villeneuve: Kubica może sabotować rozwój auta Williamsa

Villeneuve: Kubica może sabotować rozwój auta Williamsa

Kanadyjczyk stwierdził, że Robert Kubica mógł celowo sprawić, że samochód ekipy z Grove stał się trudny w prowadzeniu, co miałoby zwiększyć jego szanse na zajęcie posady kierowcy etatowego.

Krakowianin jest kierowcą testowym i rozwojowym Williamsa. Od testów przedsezonowych bardzo aktywnie pracuje nad poprawą samochodu FW41, doradza inżynierom, jaką ścieżką należy pójść, aby maszyna stała się bardziej konkurencyjna. Oczywiście jest obecny także na GP Australii.

Tegoroczne auto Williamsa nie należy do najłatwiejszych w prowadzeniu, co nie jest z pewnością najlepsze dla niedoświadczonych kierowców etatowych – Lance Strolla i Siergieja Sirotkina.

Trudno ocenić sytuację w Williamsie. Przynajmniej podczas testów, samochód wyglądał na trudny w prowadzeniu. Jedynym, który był w stanie wykorzystać potencjał tej maszyny był Kubica. On jest kierowcą, który będzie rozwijał samochód i możliwe, że świadomie będzie czynił je trudnym w prowadzeniu dla innych zawodników – powiedział Jacques Villeneuve dla Sky Italia.

Jego marzeniem jest ściganie się tym samochodem, a nie być trzecim kierowcą, dlatego nie lekceważę tego. W jego sytuacji zachowałbym się dokładnie tak samo.