Villeneuve ponownie odnosi się do powrotu Roberta Kubicy: To coś niesamowitego, lecz nie jest to dobre dla Formuły 1

Villeneuve ponownie odnosi się do powrotu Roberta Kubicy: To coś niesamowitego, lecz nie jest to dobre dla Formuły 1

Głos w sprawie Roberta Kubicy zabrał ponownie Mistrz Świata Formuły 1 z sezonu 1997 Jacques Villeneuve, który przyznał, że powrót Polaka do F1, po tak ciężkim wypadku, "jest czymś niesamowitym." Kanadyjczyk uważa jednak, że kierunek, w którym podąża cała F1 jest dużym błędem.

W wywiadzie udzielonym dla Formule1.nl Kanadyjczyk stwierdził, że to czego dokonał Robert Kubica, jest czymś niesamowitym i zrobi wszystko co w jego mocy, aby utrzymać się w Formule 1 na kolejne sezony.

"Powrót Roberta Kubicy do regularnego ścigania w Formule 1 jest czymś niesamowitym. Powrócić do tego sportu po takim wypadku, jest czymś niewyobrażalnym i pokazuje, jaki twardy charakter ma Robert" - powiedział Jacques Villeneuve.

"Jestem przekonany, że Robert nie spocznie na laurach i będzie dalej ciężko pracować, szczególnie teraz, ponieważ musi pokazać swój talent, kiedy jego zespół jest na samym dnie stawki. Tylko ciężka praca pozwoli mu utrzymać się na szczycie. Gdybym był na jego miejscu, zrobiłbym to samo. Dostał ponowną szansę i nie może jej zmarnować."

Jednak w związku z powrotem Roberta Kubicy do Formuły 1 Kanadyjczyk stwierdził, że obecne bolidy są zbyt proste w prowadzeniu, w porównaniu do ich poprzedników oraz osoby posiadające pewne "ograniczenia" nie powinny być w stanie poradzić sobie z prowadzeniem takich konstrukcji.

"W mojej opinii drogą, którą podąża aktualnie Formuła 1, jest czymś strasznym i nie jest to dobre dla tego pięknego sportu. Formuła 1 jest kategorią królewską, więc nie wygląda to dobrze, gdy w stawce startuje ktoś z pewnymi ograniczeniami swojego ciała. Taka sytuacja może mieć miejsce w innych mniejszych seriach, lecz nie w F1."

"Jazda bolidem Formuły 1 powinna być bardzo trudna, co wyróżniałoby tę klasę na tle innych oraz kierowców, którzy startują w najwyższej klasie wyścigowej. Niestety powrót Roberta doskonale obrazuje nam, jak aktualnie wygląda F1 pod kątem skomplikowanego prowadzenia bolidu i związanymi z tym elementami."

Do słów kanadyjskiego kierowcy odniósł się bardzo szybko Lucas di Grassi, który stwierdził, że ocenianie kogokolwiek przez pryzmat niepełnosprawności, jest niesprawiedliwy, a jedyne ocenianie powinno mieć miejsce pod kątem osiągów danego kierowcy.

"To absurd. Nikogo nie powinno się oceniać przez pryzmat czyjeś niepełnosprawności. Historia Roberta Kubicy i jego powrotu jest niesamowita. Pod koniec sezonu rezultaty Roberta powinny przemówić same za siebie."