Vips i Buemi kierowcami Red Bull Racing podczas testu w Abu Zabi

Juri Vips - Aston Martin Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Zespół Red Bull Racing potwierdził, że Juri Vips i Sebastien Buemi wezmą udział w posezonowym teście dla młodych kierowców na torze Yas Marina w Abu Zabi.

Estończyk w obecnym sezonie wyścigowym pełnił rolę kierowcy rezerwowego ekipy z Milton Keynes podczas wybranych wyścigów, a także brał udział w ośmiu wyścigach Formuły 2, zastępując kontuzjowanego Seana Gelaela.

"Jestem niezmiernie wdzięczny za okazję, jaką otrzymałem od zespołu Aston Martin Red Bull Racing, aby poprowadzić RB16 podczas testów młodych kierowców w Abu Zabi" - powiedział Juri Vips.

"To będzie pierwszy raz, kiedy będę mógł poprowadzić obecny bolid Formuły 1, ponieważ wcześniej miałem okazję poprowadzić RB8 podczas 300-kilometrowego przejazdu."

"Przede mną wiele nauki, ale upewnię się, że przygotuję się, jak najlepiej i dobrze było być w zespole jako kierowca rezerwowy w ostatnich kilku wyścigach" - dodał.

Wraz z Juri Vipsem na torze Yas Marina pojawi się także Sebastien Buemi, który rywalizował w Formule 1 w latach 2009-2011, ścigając się w pięćdziesięciu pięciu wyścigach w ekipie Toro Rosso, zanim przeniósł się do FIA WEC i Formuły E.

"Nie jeździłem samochodem od czasu zeszłorocznych testów Pirelli na Silverstone, więc test w Abu Zabi jest dla mnie bardzo ważny" - przyznał Buemi.

"Spędzam dużo czasu pracując w symulatorze i jeśli masz możliwość poprowadzenia prawdziwego samochodu, jest to znacznie lepsze dla korelacji."

"Mogę więc przekazać opinię na temat zachowania symulatora w porównaniu z prawdziwym autem. Daje to również możliwość przekazania informacji przez dodatkowego kierowcę. To wspaniała okazja i naprawdę nie mogę się doczekać."

Test odbędzie się we wtorek 15 grudnia, dzień po zakończeniu ostatniego wyścigu obecnej kampanii wyścigowej w Abu Zabi.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool