Vowles: Uważam, że bardzo dobrze pasuję do Williamsa

James Vowles - Williams Racing / © Williams F1

James Vowles twierdzi, że jego przejście ze stanowiska głównego stratega w Mercedesie do dyrektora zespołu w Williamsie, nie jest jakimś ogromnym skokiem, podkreślając, że przygotowywał się do tej roli od kilku lat.

43-letni brytyjski inżynier spędził w Brackley dwadzieścia jeden lat i był kluczową postacią w zespole, opracowując niezliczone zwycięskie strategie wyścigowe Mercedesa.

Podczas rozmowy z szefem Mercedesa, Toto Wolffem, Vowles zdradził, jak i kiedy zapadła decyzja o jego przejściu do Williamsa.

„Rozmawiałem z Williamsem przez ostatni miesiąc” – ujawnił Vowles.

„Po kilku spotkaniach z zarządem, zarówno Williams, jak i ja, doszliśmy do wniosku, że nasze dopasowanie jest bardzo dobre.”

„Nasze sposoby pracy, sposoby myślenia i sposoby podejścia do kultury, ludzi oraz różnych mechanizmów są niesamowicie wyrównane.”

Vowles przyznał, że reakcja Wolffa na decyzję o zmianie barw była naprawdę zadowalająca.

„Reakcja Toto była najlepsza, na jaką mogłem liczyć. Podszedł do tego bardzo profesjonalnie i okazał mi wsparcie” – powiedział Brytyjczyk.

„Nie rozstajemy się całkowicie, bo przecież Williams współpracuje z Mercedesem i myślę, że ta zmiana może obu stronom przynieść wiele korzyści.”

Vowles wyjawił, że już nie może się doczekać, aby rozpocząć współpracę z Williamsem.

„Wchodzę do miejsca, w którym są ludzie tak samo zmotywowani i tak samo głodni sukcesu, jak w Mercedesie” – dodał.

„To inny punkt wyjścia, ale cel końcowy jest taki sam. Czy będzie to trudne wyzwanie? Zapewne tak, ale w F1 nigdy nie jest łatwo.”

„Budzę się codziennie rano i po prostu rozmyślam. Zapisuję różne notatki, wskazówki, pomysły. Mam nadzieję, że ten poziom motywacji, będzie mnie trzymał przez lata i lata” – zakończył nowy szef Williamsa.

Image: © Williams F1